Ducati przedstawiło Panigale 899, mniejszego brata sławnego modelu 1199. Liczne powiązania z większym Panigale pozwalają sądzić, że nowe 899 stanie się bardzo mocnym graczem w segmencie motocykli sportowych mniejszej pojemności.

Premiera motocykla odbyła się zaskakująco szybko – spodziewaliśmy się ujrzeć 899 dopiero podczas nadchodzących targów EICMA. Jak się okazuje prace nad Panigaliną, jak ochrzcili ten motocykl włoscy dziennikarze, były już na ukończeniu, kiedy został on wyszpiegowany przez dziennikarzy magazynu motociclismo.

Zgodnie z przypuszczeniami 899 Panigale jest bardzo podobny do wersji 1199. Pierwszą różnicą, która rzuca się w oczy jest dwustronny wahacz typu banan zamiast monowahacza zastosowanego w większym modelu. Nowy Panigale wyposażony został w silnik o pojemności 899 cm3, mokre sprzęgło i standardowy ABS. Waga gotowego do jazdy motocykla wynosi 193 kg.

Przednie zawieszenie to w pełni regulowany widelec Showa BPF o średnicy goleni 43 mm i również w pełni regulowane zawieszenie tylne z amortyzatorem Sachs Sachs. Pojemność zbiornika paliwa to 17l.

Inaczej niż w przypadku Panigale 1199, mniejszy model będzie oferowany tylko w jednej wersji: producent nie przewiduje alternatywnych modeli, jak S lub Tricolore. Panigale 899 dostępny jest w kolorach czerwonym z czarnymi kołami i białym z czerwonymi kołami. Akcesoria dostępne do tego modelu to na przykład wyścigowe wydechy Termignoni Ducati Corse, karbonowe osłony, rajdowe owiewki, wyższa szyba, quickshifter i wiele innych.

Cena Panigale 899 zostanie ujawniona w najbliższych dniach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here