Tak jak się spodziewano, również Kawasaki Ninja 300 zostało wezwane do amerykańskich serwisów. Powodem jest wadliwy element systemu ABS produkcji firmy Nissin, o którym niedawno pisaliśmy.

Amerykańskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu ogłosiło wezwanie serwisowe dla modelu Ninja 300 ze względu na wadę produkcyjną modulatora ABS, który był także powodem podobnych akcji dla Suzuki i Hondy. Przypomnijmy – według dokumentacji amerykańskiego Biura Bezpieczeństwa Transportu, powodem problemów jest zanieczyszczenie modulatora opiłkami aluminium.

Drobinki metalu mogą osadzać się w pobliżu zaworów wlotowych lub wylotowych modulatora, zakłócając jego działanie co, w konsekwencji, może doprowadzić do usterki i zablokowania koła podczas hamowania. Wezwanie dotyczy 1083 modeli wyprodukowanych między 16 sierpnia 2012 a 2 kwietnia 2013.

Kawasaki powiadomi klientów o usterce i zaprosi do jej usunięcia. Warto wspomnieć, że to już drugi problem tego modelu w USA. Poprzednia usterka dotyczyła silnika, który samoczynnie gasł podczas wciskania sprzęgła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here