Tak jak się spodziewano, również Kawasaki Ninja 300 zostało wezwane do amerykańskich serwisów. Powodem jest wadliwy element systemu ABS produkcji firmy Nissin, o którym niedawno pisaliśmy.

Amerykańskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu ogłosiło wezwanie serwisowe dla modelu Ninja 300 ze względu na wadę produkcyjną modulatora ABS, który był także powodem podobnych akcji dla Suzuki i Hondy. Przypomnijmy – według dokumentacji amerykańskiego Biura Bezpieczeństwa Transportu, powodem problemów jest zanieczyszczenie modulatora opiłkami aluminium.

Drobinki metalu mogą osadzać się w pobliżu zaworów wlotowych lub wylotowych modulatora, zakłócając jego działanie co, w konsekwencji, może doprowadzić do usterki i zablokowania koła podczas hamowania. Wezwanie dotyczy 1083 modeli wyprodukowanych między 16 sierpnia 2012 a 2 kwietnia 2013.

Kawasaki powiadomi klientów o usterce i zaprosi do jej usunięcia. Warto wspomnieć, że to już drugi problem tego modelu w USA. Poprzednia usterka dotyczyła silnika, który samoczynnie gasł podczas wciskania sprzęgła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.