Włoski koncern Piaggio ogłosił właśnie swój plan biznesowy na lata 2014-2017. Najbliższe trzy lata upłynąć mają pod znakiem podboju Indii i wzrostu sprzedaży motocykli i skuterów klasy premium.

Koncern Piaggio, do którego należą tak znane marki jak Moto Guzzi, Aprilia i Vespa zamierza w najbliższych latach wprowadzić na rynek 19 nowych modeli – 12 motocykli i 7 skuterów. Według menedżerów włoskiego giganta ma to zapewnić wzrost ilości sprzedawanych pojazdów z obecnego poziomu ok. 556 tysięcy rocznie do 800 tysięcy w 2017 roku. O 70% mają też wzrosnąć dochody koncernu.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Ofensywa Piaggio (3)Wobec nasilającego się kryzysu na rynku jednośladów w Europie, który zaowocował zeszłorocznym spadkiem sprzedaży o prawie 14%, Piaggio wzorem innych producentów odwraca wzrok w kierunku Indii. Tamtejszy rynek jest w stanie wchłonąć ponad 15 mln nowych pojazdów rocznie, a w 2017 ma to być 18 mln. Włosi przyjęli jednak oryginalną taktykę – zamiast tanich zamienników europejskich modeli będą atakować rynek motocyklami i skuterami klasy premium, a podstawą sprzedaży będzie marka Vespa, której skutery będą produkowane w Wietnamie.

Ofensywa Piaggio (1)Na coraz cięższym europejskim rynku Piaggio zawalczy zaawansowanymi technologicznie maszynami spod znaku Moto Guzzi i Aprilia. Tajną bronią ma być też trzykołowy skuter MP3 i gama dużych skuterów turystycznych. Kondycja gigantów takich jak Piaggio mówi dużo o sytuacji całej branży, życzymy zatem sukcesów.

Ofensywa Piaggio (2)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here