Włoski koncern Piaggio ogłosił właśnie swój plan biznesowy na lata 2014-2017. Najbliższe trzy lata upłynąć mają pod znakiem podboju Indii i wzrostu sprzedaży motocykli i skuterów klasy premium.

Koncern Piaggio, do którego należą tak znane marki jak Moto Guzzi, Aprilia i Vespa zamierza w najbliższych latach wprowadzić na rynek 19 nowych modeli – 12 motocykli i 7 skuterów. Według menedżerów włoskiego giganta ma to zapewnić wzrost ilości sprzedawanych pojazdów z obecnego poziomu ok. 556 tysięcy rocznie do 800 tysięcy w 2017 roku. O 70% mają też wzrosnąć dochody koncernu.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Ofensywa Piaggio (3)Wobec nasilającego się kryzysu na rynku jednośladów w Europie, który zaowocował zeszłorocznym spadkiem sprzedaży o prawie 14%, Piaggio wzorem innych producentów odwraca wzrok w kierunku Indii. Tamtejszy rynek jest w stanie wchłonąć ponad 15 mln nowych pojazdów rocznie, a w 2017 ma to być 18 mln. Włosi przyjęli jednak oryginalną taktykę – zamiast tanich zamienników europejskich modeli będą atakować rynek motocyklami i skuterami klasy premium, a podstawą sprzedaży będzie marka Vespa, której skutery będą produkowane w Wietnamie.

Ofensywa Piaggio (1)Na coraz cięższym europejskim rynku Piaggio zawalczy zaawansowanymi technologicznie maszynami spod znaku Moto Guzzi i Aprilia. Tajną bronią ma być też trzykołowy skuter MP3 i gama dużych skuterów turystycznych. Kondycja gigantów takich jak Piaggio mówi dużo o sytuacji całej branży, życzymy zatem sukcesów.

Ofensywa Piaggio (2)ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.