W minioną sobotę, 22 marca w warszawskim Forcie Sokolnickiego odbyła się oficjalna prezentacja nowości Hondy na rok 2014. W lekko luksusowej atmosferze można było zapoznać się z maszynami debiutującymi na naszym rynku.

Prezentacja odbyła się w odrestaurowanym Forcie Sokolnickiego, będącym częścią warszawskiej Cytadeli, przystosowanym obecnie do wszelkiej maści działań kulturalno-wystawienniczych. Atmosfera była więc lekko muzealna, ale w pozytywnym znaczeniu – w eleganckich wnętrzach motocykle prezentowały się świetnie. Po miłym przywitaniu przez uśmiechnięte hostessy i odebraniu obowiązkowego zestawu katalogów można było przejść “na salony”.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Prezentacja Hondy (14)Honda w tym roku dosyć bogato sypnęła nowościami. Największe zainteresowanie wzbudzały maszyny o dyskretnym lub zupełnie ostentacyjnym sportowym charakterze. Brylowała świeżutka CBR1000RR Fireblade SP, pokazana na specjalnym podeście – można było odnieść wrażenie, że reszta maszyn leży u jej stóp.

Prezentacja Hondy (13)Nieco mniejsze motocykle  szosowe reprezentowane były przez rodzeństwo CBR650F i CB650F oraz nakeda NC750S. W oddzielnym pomieszczeniu oko cieszyła klasyczna Honda CB1100 w bogatszej  wersji EX ze szprychowymi kołami.

Prezentacja Hondy (19)Najbardziej interesowały nas jednak modele przeznaczone do szeroko pojętej turystyki. W tej klasie rządził solidny Crosstourer z nowym systemem kontroli trakcji, do którego przymierzali się wyłącznie mocno wyrośnięci goście wystawy.

Prezentacja Hondy (16)Sporym zainteresowaniem cieszył się także funbike NC750X. W segmencie turystycznych cruiserów nowością jest seria CTX, o pojemnościach 1300 lub 700 cm3. Mniejszy model występuje ponadto w pozbawionej owiewek i kufrów wersji N.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Prezentacja Hondy (18)Na wystawie zabrakło kilku znaczących tegorocznych nowości, m.in. sportowo-turystycznej VFR800F czy “gołego” Gold Winga F6C. Nie zobaczyliśmy też interesującego maxiskutera Integra 750DCT. Mimo tych braków nie było uczucia niedosytu, a klimatyczne miejsce i kulturalna atmosfera uczyniła tę imprezę świetnym pomysłem na sobotnie przedpołudnie.

Prezentacja Hondy (20)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.