W minioną sobotę, 22 marca w warszawskim Forcie Sokolnickiego odbyła się oficjalna prezentacja nowości Hondy na rok 2014. W lekko luksusowej atmosferze można było zapoznać się z maszynami debiutującymi na naszym rynku.

Prezentacja odbyła się w odrestaurowanym Forcie Sokolnickiego, będącym częścią warszawskiej Cytadeli, przystosowanym obecnie do wszelkiej maści działań kulturalno-wystawienniczych. Atmosfera była więc lekko muzealna, ale w pozytywnym znaczeniu – w eleganckich wnętrzach motocykle prezentowały się świetnie. Po miłym przywitaniu przez uśmiechnięte hostessy i odebraniu obowiązkowego zestawu katalogów można było przejść “na salony”.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Prezentacja Hondy (14)Honda w tym roku dosyć bogato sypnęła nowościami. Największe zainteresowanie wzbudzały maszyny o dyskretnym lub zupełnie ostentacyjnym sportowym charakterze. Brylowała świeżutka CBR1000RR Fireblade SP, pokazana na specjalnym podeście – można było odnieść wrażenie, że reszta maszyn leży u jej stóp.

Prezentacja Hondy (13)Nieco mniejsze motocykle  szosowe reprezentowane były przez rodzeństwo CBR650F i CB650F oraz nakeda NC750S. W oddzielnym pomieszczeniu oko cieszyła klasyczna Honda CB1100 w bogatszej  wersji EX ze szprychowymi kołami.

Prezentacja Hondy (19)Najbardziej interesowały nas jednak modele przeznaczone do szeroko pojętej turystyki. W tej klasie rządził solidny Crosstourer z nowym systemem kontroli trakcji, do którego przymierzali się wyłącznie mocno wyrośnięci goście wystawy.

Prezentacja Hondy (16)Sporym zainteresowaniem cieszył się także funbike NC750X. W segmencie turystycznych cruiserów nowością jest seria CTX, o pojemnościach 1300 lub 700 cm3. Mniejszy model występuje ponadto w pozbawionej owiewek i kufrów wersji N.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Prezentacja Hondy (18)Na wystawie zabrakło kilku znaczących tegorocznych nowości, m.in. sportowo-turystycznej VFR800F czy “gołego” Gold Winga F6C. Nie zobaczyliśmy też interesującego maxiskutera Integra 750DCT. Mimo tych braków nie było uczucia niedosytu, a klimatyczne miejsce i kulturalna atmosfera uczyniła tę imprezę świetnym pomysłem na sobotnie przedpołudnie.

Prezentacja Hondy (20)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here