Kawasaki wprowadza nowy model Estrella 250 w stylu retro. Nowa, bardziej elegancka i stylowa wersja zachwyci fanów klasycznych motocyklowych kształtów. Jest jednak zła wiadomość – Estrella dostępna będzie wyłącznie w Japonii.

Aktualizacja modelu na rok 2014 obejmuje m.in. nowe siodło z podłużnym żebrowaniem, które znajduje się na wysokości zaledwie 73 cm od ziemi. Wysoka kierownica i usytuowanie podnóżków mają zapewnić komfortową pozycję do jazdy. Dodatkowymi akcentami vintage są pojedynczy okrągły reflektor, dwa analogowe wskaźniki, szprychowe obręcze kół i chromowane błotniki.

Motocykl będzie wyposażony w ten sam chłodzony powietrzem silnik o pojemności 249 cm3. Przy średnicy tłoka 66 mm i skoku 73 mm silnik uzyskuje maksymalną moc 17,4 KM przy 7500 obr/min i 18 Nm momentu obrotowego przy 5500 obr/min.

Kawasaki wyprodukuje Estrellę 250 w malowaniu niebieskim i zielonym. Specjalna edycja dostępna będzie w kolorze czarny metalik. Podstawowa wersja modelu to wydatek rzędu 5 180 dolarów (16 000 zł), za edycję specjalną trzeba będzie zapłacić około 5 327 dolarów (16 500 zł). Chętni do zakupu tego motocykla będą musieli pofatygować się do Japonii. Producent nie przewiduje na razie sprzedaży Estrelli poza rodzimym rynkiem.

3 KOMENTARZE

  1. A w jakim niby celu potrajać w nim moc i pojemność jak Kawasaki ma w swojej ofercie taki “potrojony” model , mianowicie W 800 następca W 650. Wizualnie niemal identyczny jak ta Estrella a nawet ładniejszy bo z wałkiem królewskim w rozrządzie.To piękna konstrukcja wywodząca się jeszcze z dawnego Meguro zanim przejęło je Kawasaki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.