Kawasaki wprowadza nowy model Estrella 250 w stylu retro. Nowa, bardziej elegancka i stylowa wersja zachwyci fanów klasycznych motocyklowych kształtów. Jest jednak zła wiadomość – Estrella dostępna będzie wyłącznie w Japonii.

Aktualizacja modelu na rok 2014 obejmuje m.in. nowe siodło z podłużnym żebrowaniem, które znajduje się na wysokości zaledwie 73 cm od ziemi. Wysoka kierownica i usytuowanie podnóżków mają zapewnić komfortową pozycję do jazdy. Dodatkowymi akcentami vintage są pojedynczy okrągły reflektor, dwa analogowe wskaźniki, szprychowe obręcze kół i chromowane błotniki.

Motocykl będzie wyposażony w ten sam chłodzony powietrzem silnik o pojemności 249 cm3. Przy średnicy tłoka 66 mm i skoku 73 mm silnik uzyskuje maksymalną moc 17,4 KM przy 7500 obr/min i 18 Nm momentu obrotowego przy 5500 obr/min.

Kawasaki wyprodukuje Estrellę 250 w malowaniu niebieskim i zielonym. Specjalna edycja dostępna będzie w kolorze czarny metalik. Podstawowa wersja modelu to wydatek rzędu 5 180 dolarów (16 000 zł), za edycję specjalną trzeba będzie zapłacić około 5 327 dolarów (16 500 zł). Chętni do zakupu tego motocykla będą musieli pofatygować się do Japonii. Producent nie przewiduje na razie sprzedaży Estrelli poza rodzimym rynkiem.

3 KOMENTARZE

  1. A w jakim niby celu potrajać w nim moc i pojemność jak Kawasaki ma w swojej ofercie taki “potrojony” model , mianowicie W 800 następca W 650. Wizualnie niemal identyczny jak ta Estrella a nawet ładniejszy bo z wałkiem królewskim w rozrządzie.To piękna konstrukcja wywodząca się jeszcze z dawnego Meguro zanim przejęło je Kawasaki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here