Kask orzeszek Vega XTS. 30 tysięcy sztuk do wymiany w Stanach Zjednoczonych

-

Ponad 30 tysięcy kasków XTS musi wymienić mało znana w Polsce, lecz popularna w USA  firma Vega z powodu niespełnienia standardów bezpieczeństwa. Co ciekawe, model XTS to “kask orzeszek”.

Wymiana rozpocznie się w końcu stycznia i będzie dotyczyła wyłącznie kasków wyprodukowanych między majem 2011 i październikiem 2012 r. w rozmiarach L, XL i XXL. Przedstawiciele firmy poinformowali, że wymiana jest efektem wewnętrznych testów bezpieczeństwa, podczas których cztery egzemplarze dużych rozmiarów nie spełniły rygorystycznych wymagań. To z kolei efekt drobnych, lecz istotnych dla bezpieczeństwa zmian kształtu skorupy.

Kask orzeszek Vega XTS kosztuje w USA około 55 USD (170 zł). W Polsce sprzedawane były jedynie pojedyncze egzemplarze poprzez serwis Allegro oraz na targach i bazarach motocyklowych.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY