Indyjski Hero MotoCorp. został głównym udziałowcem Magneti Marelli, znanego producenta elektroniki dla motoryzacji. Takie porozumienie zapewni głównemu udziałowcowi Erik Buell Racing dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań.

Ze względu na coraz surowsze normy emisji spalin montowanie w silnikach wysokiej jakości układów wtryskowych będzie już niedługo dla wszystkich producentów koniecznością. Hero MotoCorp. przygotowało się na tę ewentualność przejmując 60% udziałów Magneti Marelli.

Spółka joint-venture z włoską firmą pozwoli na szerokie zastosowanie zaawansowanych technologii w indyjskich motocyklach. Oprócz wtrysku paliwa będą to również cyfrowe mapy zapłonu, elektroniczna kontrola przepustnicy i kontrola trakcji. Jest to niewątpliwie skok jakościowy, który pozwoli Hero konkurować z największymi graczami w branży. Z kolei dla Włochów ten układ oznacza stały i bezpieczny dopływ żywej azjatyckiej gotówki.

Indyjski rynek to niemal 15 milionów motocykli i skuterów sprzedawanych każdego roku. Jest się zatem o co bić, przy czym niezbędny jest stały rozwój swoich produktów. Umowa z Włochami to nie pierwszy zagraniczny mariaż Hero MotoCorp. Swego czasu Hindusi byli w spółce z Hondą, a obecnie dystrybucją ich pojazdów na rynku amerykańskim zajmuje się Buell. Taktyka zdobywania uznanych partnerów biznesowych jest zdecydowanie korzystna, Hero wyrasta na równoprawnego konkurenta dla światowych motocyklowych potentatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.