Husqvarna zapowiedziała trzy premiery nowych motocykli. Jednym z nich będzie zaprojektowane z rozmachem futurystyczne supermoto 701, które ma szansę wyznaczy nowe standardy dla tego typu maszyn.

Firma Husqvarna po ciężkich przejściach od niedawna łapie oddech po skrzydłami austriackiego KTM-a. Posługujący się mową Goethego dobrodzieje dali Szwedom nieco czasu i żywej gotówki na znalezienie sobie miejsca w nowej rzeczywistości.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Wygląda na to , że niszą dla tej zasłużonej marki będą teraz futurystyczne maszyny dające odpowiedź na pytanie, dokąd właściwie zmierza  jednośladowa branża?

Na najbliższych targach EICMA zaprezentowane mają być trzy nowe Huski, a wśród nich brylować będzie model 701. Jest to awangardowe supermoto zbudowane na bazie KTM-a 690 SMC R, z którym dzieli silnik i kratownicową ramę.

Husqvarna 701 2Z potężnego singla wyciągnięto jednak 9 koni więcej i teraz jest ich 75. Całości nadano smukłe, nowoczesne kształy, potencjalnych przeciwników mrozić będzie zabójcze spojrzenie LED-owej lampy, która równie dobrze mogłaby być okiem cyborga.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Husqvarna 701 będzie rasową maszyną do siania terroru w mieście, chociaż tradycjonaliści mogą tęsknić za starą poczciwą Huską. Nic na to nie poradzimy, idzie nowe, a nasze dzieci za parę lat będą nas traktować jak my dziś entuzjastów IŻ-a i Urala. Szwedzko-austriacki tandem śmiało wkracza w nową erę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.