W 2015 roku Honda zakończy budowę specjalnego kompleksu torowo-fabrycznego, w którym zamierza rozwijać i testować pojazdy elektryczne. Do tej pory Japończycy z rezerwą podchodzili do ekologicznych środków transportu.

Honda elektryczne motocykle testowała przede wszystkim podczas wyścigów, nie pracowała natomiast, jak wielu innych producentów, nad prototypami maszyn seryjnych z silnikiem elektrycznym. Decyzja o budowie kompleksu oznacza zapewne całkowitą zmianę kursu. Wprawdzie o planach budowy takiego kompleksu, który byłby poligonem doświadczalnym dla pojazdów elektrycznych, Honda wspominała jeszcze w 2007 roku, jednak wskutek kryzysu z tych planów zrezygnowała.

W eko-kompleksie zostanie zbudowany specjalny, 4-kilometrowy tor, na którym testowane będą wyłącznie maszyny elektryczne. 33 hektary ziemi wokół toru zostaną zajęte przez 70 tys. baterii słonecznych, które nie tylko zabezpieczą cały kompleks w energię elektryczną, ale stanowić również będą dodatkowe źródło zysku dzięki sprzedaży prądu.

Nieoficjalnie wiadomo, że po ogromnym sukcesie sportowym motocykla Mugen Shinden Ni Honda zamierza stworzyć jego wersję “cywilną” i prawdopodobnie jeszcze w 2015 roku wprowadzić go do sprzedaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.