Honda zbuduje ekologiczny kompleks do testowania motocykli elektrycznych

-

W 2015 roku Honda zakończy budowę specjalnego kompleksu torowo-fabrycznego, w którym zamierza rozwijać i testować pojazdy elektryczne. Do tej pory Japończycy z rezerwą podchodzili do ekologicznych środków transportu.

Honda elektryczne motocykle testowała przede wszystkim podczas wyścigów, nie pracowała natomiast, jak wielu innych producentów, nad prototypami maszyn seryjnych z silnikiem elektrycznym. Decyzja o budowie kompleksu oznacza zapewne całkowitą zmianę kursu. Wprawdzie o planach budowy takiego kompleksu, który byłby poligonem doświadczalnym dla pojazdów elektrycznych, Honda wspominała jeszcze w 2007 roku, jednak wskutek kryzysu z tych planów zrezygnowała.

W eko-kompleksie zostanie zbudowany specjalny, 4-kilometrowy tor, na którym testowane będą wyłącznie maszyny elektryczne. 33 hektary ziemi wokół toru zostaną zajęte przez 70 tys. baterii słonecznych, które nie tylko zabezpieczą cały kompleks w energię elektryczną, ale stanowić również będą dodatkowe źródło zysku dzięki sprzedaży prądu.

Nieoficjalnie wiadomo, że po ogromnym sukcesie sportowym motocykla Mugen Shinden Ni Honda zamierza stworzyć jego wersję “cywilną” i prawdopodobnie jeszcze w 2015 roku wprowadzić go do sprzedaży.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY