Honda Hornet 650? Japończycy planują zmiany w przyszłym roku

-

Nasiliły się pogłoski o planowanym zwiększeniu pojemności silników w niektórych modelach Hondy. Nieoficjalne informacje dotyczą głównie dwóch modeli: NC700 i Hornet. Zabieg ten ma poprawić wydajność napędów i zwiększyć konkurencyjność.

Informacje o planowanej zmianie pojemności skokowej silnika linii modelowej NC700 pojawiają się już od kilku tygodni. Przedstawiciele japońskiego producenta przyznają, że trwają prace nad zastąpieniem dotychczasowej jednostki napędowej silnikiem o pojemności 720 ccm.

Niedawno pojawiły się także informacje o możliwej zmianie pojemności w modelu Honda Hornet. Według dobrze poinformowanego japońskiego magazynu Young Machine inżynierowie Hondy zamierzają powiększyć dotychczasowe 600 ccm do 650 ccm.

Jednym z ważniejszych powodów takiej operacji jest konieczność dostosowania parametrów silnika do bardzo restrykcyjnej normy ekologicznej Euro 4, która zacznie obowiązywać od 2016 roku. Jednak kluczową dla Hondy sprawą jest skuteczna rywalizacja z konkurentami, których motocykle dysponują pojemnościami w okolicach 800 ccm.

W ślad za powiększeniem pojemności skokowej silnika pójdą zmiany w układzie wydechowym i hamulcowym, które nie tylko umożliwią lepsze wykorzystanie dodatkowych centymetrów sześciennych, ale także dadzą nowy, świeży impuls stylistyczny kultowemu Hornetowi. Być może jakieś oficjalne informacje zostaną ujawnione podczas mediolańskich targów EICMA.

Warsztaty Podróżnicze Motovoyagera. Kliknij i dowiedz się więcej.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY