Za szybko w mieście. Brutalne zakończenie przejażdżki

-

Jeśli zamykasz licznik podczas miejskich przelotów wiedz, że dla wielu kierowców samochodów motocykl to wciąż poczciwa Wueska. Nawet jeśli go zobaczą, nie pomyślą, że za 3 sekundy może im się wbić w boczne drzwi.

Jako winnych wypadku przedstawionego na filmie śmiało możemy uznać obu kierowców. Taksówkarz z całą pewnością zignorował konieczność upewnienia się w sytuacji na drodze, ale biker poruszając się z tak dużą prędkością bez winy także nie był.

Za szybko w mieście

Jasne – każdy z nas czasem jeździ za szybko. Taki przywilej motocyklisty. Ale na drodze, gdzie może zdarzyć się dosłownie wszystko – dziecko, pies, piłka lub właśnie wyjeżdżający samochód, taka prędkość to czysta lekkomyślność. Wydaje sią też, że motocyklista mógł uniknąć zderzenie, gdyby obserwował drogę i nieco wcześniej zareagował na zagrożenie – manewr ominięcia rozpoczyna w ostatniej chwili.

Biker zamieszczając film zapewne ku przestrodze nie omieszkał poinformować nas o swoich uszczerbkach na zdrowiu. Pechowe zdarzenie zakończyło się złamaniem nogi.

ANALIZA WYPADKU

Warunki środek miasta

Nawierzchnia asfalt

Motocykl cross/enduro

Pogoda dobra

Głównybłąd zbyt duża prędkość

Inne błędy spóźniona reakcja

Konsekwencje złamana noga

 

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

  1. Może jeszcze powiedzcie że to jego wina. Nie stety pełno jest idiotów własnie takich on nie powinien wyjechać tylko sie dobrze rozejrzeć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY