Im nas więcej, tym bezpieczniej. Brytyjczycy doceniają motocyklistów

-

Większa liczba motocykli mogłaby korzystnie wpłynąć na bezpieczeństwo na drogach – tak wynika z sondażu przeprowadzonego na grupie 20 000 kierowców. Konferencja w Wielkiej Brytanii ma być początkiem procesu zmian.

Aż 54% ankietowanych twierdzi, że byliby bardziej świadomi obecności motocyklistów, gdyby jednośladów było na drogach więcej. 57% kierowców przyznaje, że często są zaskoczeni, gdy motocykl pojawia się pozornie znikąd. Wnioski z badania przedstawiono na konferencji zorganizowanej pod hasłem „Czy zwiększenie liczby motocykli zwiększy poziom bezpieczeństwa” – tej samej, gdzie skrytykowano wideo promocyjne KTM Super Duke 1290 R.

Przedstawiciele brytyjskiej policji i departamentu transportu zgodnie stwierdzili, iż motocykle i skutery mogą odegrać bardzo istotną rolę w redukcji zatorów drogowych i zwiększeniu mobilności, dlatego należy jak najszybciej włączyć jednoślady w politykę transportową kraju. To fakt, o którym my, bikerzy wiemy już od dawna, innym jak widać potrzeba więcej czasu.

Brytyjskie władze zapowiadają, że podejmą niezbędne kroki, by zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa i zwiększyć świadomość kierowców.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY