Harley-Davidson sprzedaje swój tor do testów motocykli na Florydzie

-

Harley-Davidson pozbywa się swojego toru testowego w Naples na Florydzie. Nowym właścicielem obiektu, kupionego wcześniej od Forda zostanie inny producent samochodów, firma Chrysler.

Tor do testów został zbudowany w połowie lat 80. Obszar o powierzchni 215 ha został w 2002 roku kupiony przez Harleya od Forda. Kosztował wtedy 6,5 miliona dolarów (równowartość 20 mln zł). Nowy nabywca zapłacił teraz nieco więcej – 7 milionów USD (22 ml zł). Tor składa się z dwóch części: 3-kilometrowej prostej oraz pętli o długości blisko 2 kilometrów.

Chrysler planuje testować w tym miejscu wszystkie modele swoich samochodów. Będzie to już trzeci obiekt testowy producenta samochodów.

Zdjęcie satelitarne toru z Google Maps


Wyświetl większą mapę

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY