Dual-Sport SC3 Adventure to rasowe enduro na bazie Harleya Davidsona. Stworzył je Jim Carducci – doświadczony konstruktor i motocyklista. To, co wyszło spod jego ręki można określić tylko jednym słowem: niebywałe.

Jako bazę do swojego projektu Jim użył H-D Sportstera z 2003 roku – wersji jubileuszowej, która powstała w 100. urodziny  amerykańskiej marki. Aby silnik Harrego lepiej reagował na manetkę gazu, usprawniono go zestawem podnoszącym moc oraz sportowymi wałkami rozrządu. Kolejnymi przeróbkami były te, które przystosowały Harleya do pokonywania wszystkich nawierzchni, była zmiana zawieszenia na regulowane, pochodzące od Öhlinsa.

Koła zamieniono na bardziej odpowiednie do tego typu motocykla szprychowe Sun Rims o średnicy Duże 18 cali z tyłu i 21 cali z przodu. Aluminiowy wahacz, specjalnie dla tego egzemplarza wykonany zbiornik paliwa, oraz podnóżki od Joker Machine to kolejne elementy jakie zostały zmienione, aby Harley Scrambler dobrze prowadził się po bezdrożach.

Aluminiową kierownicę Biltwell zamontowano w specjalnie do tego celu wykonane potrójne mocowanie z tłumikiem drgań Scotta. Całość dopełniają siodło Corbin, wysoki przedni błotnik, mała szyba, nawigacja GPS, crashbary, niewielkie sakwy oraz wydech SuperTrapp.

Lista zmian jest naprawdę spora, ale efekt końcowy powala. Projekt tak spodobał się dealerowi Harley Davidson z San Jose, że poprosił on Jima o wyprodukowanie niewielkiej serii SC3 Adventure.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here