Kawasaki KX85 i KX100 – to dwa modele crossowe przeznaczone dla najmłodszych miłośników offroadowych ewolucji. W unowocześnionych modelach wprowadzono szereg zmian, które mają dać użytkownikom jeszcze więcej frajdy.

Kawasaki KX85 otrzymał całkiem nowy silnik, który charakteryzuje się lepszą reakcją na gaz w dolnym i średnim zakresie obrotów i większą o 20% mocą. Wpływ na to miało zastosowanie nowej głowicy, tłoka i zmiana konstrukcji zaworów. Większa chłodnica znacząco poprawi wydajność chłodzenia – producent deklaruje ponad 50-procentowy wzrost efektywności w stosunku do poprzednika. By poprawić wytrzymałość zwiększono też o 2 mm rozmiar wału korbowego.

Amortyzator KYB jest w nowym modelu 150 gramów lżejszy i ma nowy, bardziej precyzyjny system regulacji. Zmieniono także przedni widelec, który ma teraz płytkową regulację i nieco twardszą charakterystykę tłumienia. Wiele zmian znajdziemy w ergonomii motocykla: cieńsze osłony chłodnicy, bardziej płaskie siodło i zbiornik paliwa oraz duży zakres regulacji kierownicy z pewnością wpłyną korzystnie na komfort użytkowania.

Podobnie jak w przypadku mniejszego modelu Kawasaki KX85, także KX100 jako pośredni między KX85 i KX250F otrzymał szereg usprawnień. Jedyną różnicą jest większy silnik. Producent nie ujawnił na razie cen obu modeli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here