Kawasaki KX85 i KX100 – to dwa modele crossowe przeznaczone dla najmłodszych miłośników offroadowych ewolucji. W unowocześnionych modelach wprowadzono szereg zmian, które mają dać użytkownikom jeszcze więcej frajdy.

Kawasaki KX85 otrzymał całkiem nowy silnik, który charakteryzuje się lepszą reakcją na gaz w dolnym i średnim zakresie obrotów i większą o 20% mocą. Wpływ na to miało zastosowanie nowej głowicy, tłoka i zmiana konstrukcji zaworów. Większa chłodnica znacząco poprawi wydajność chłodzenia – producent deklaruje ponad 50-procentowy wzrost efektywności w stosunku do poprzednika. By poprawić wytrzymałość zwiększono też o 2 mm rozmiar wału korbowego.

Amortyzator KYB jest w nowym modelu 150 gramów lżejszy i ma nowy, bardziej precyzyjny system regulacji. Zmieniono także przedni widelec, który ma teraz płytkową regulację i nieco twardszą charakterystykę tłumienia. Wiele zmian znajdziemy w ergonomii motocykla: cieńsze osłony chłodnicy, bardziej płaskie siodło i zbiornik paliwa oraz duży zakres regulacji kierownicy z pewnością wpłyną korzystnie na komfort użytkowania.

Podobnie jak w przypadku mniejszego modelu Kawasaki KX85, także KX100 jako pośredni między KX85 i KX250F otrzymał szereg usprawnień. Jedyną różnicą jest większy silnik. Producent nie ujawnił na razie cen obu modeli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.