Hiszpański producent motocykli wyczynowych wystawia swoją ekipę do rywalizacji torowej. W przyszłym roku zobaczymy hiszpański team GASGAS-a w Mistrzostwach Świata!

GASGAS Motorcycles

GASGAS to założona w 1985 hiszpańska marka produkująca motocykle, która swoją misję określa jako „przywracanie radości z jazdy”. Firma oferuje gamę motocykli wyczynowych, w ramach grupy PIERER Mobility AG.

Pora na asfalt

2021 będzie przełomowym rokiem dla GASGAS. Marka postanowiła, po raz pierwszy w swojej historii, wystawić motocykl w torowych Mistrzostwach MOTO3 (czyli w najniższej klasie wyścigowej motocykli z silnikami o poj. 250 cm3, średnicą cylindra do 81 mm i ograniczeniu obrotów do 14 000 obr./min). Z takim właśnie celem w 2019 roku firma została wykupiona przez KTM AG.

Dane techniczne motocykli MotoGP, Moto2, Moto3 – jaka moc, waga, prędkość maksymalna, pojemność silnika, przyspieszenie…

Do tej pory logo GASGAS pojawiało się w kontekście takich eventów jak zawody trialowe, enduro, MXGP oraz US Supercross. Nawiązując współpracę z Jorge Matinezem i jego zespołem Aspar Moto3 GAGSAS weźmie udział w rywalizacji w Mistrzostwach Świata 2021 FIM Moto3.

Kierowcami będą Sergio Garcia oraz Izan Guevara, którzy dosiadać będą motocykli RC 250 GP. Marka jest niezwykle entuzjastyczna jeżeli chodzi o nowe wyzwanie i już ostrzy sobie zęby na mistrzowski puchar. Czy to się uda? Tego dowiemy się za rok…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.