Amerykańska firma Galfer przedstawiła system Quick Disconnect, przeznaczony do układów hamulcowych. Największą korzyścią dla użytkownika jest możliwość szybkiej zmiany komponentów systemu.

Co ciekawe, system Quick Disconnect można zastosować w istniejących układach hamulcowych firmy Galfer. Warunkiem jest by układ hamulcowy wykorzystywał stalowy oplot przewodów.

[sam id=”11″ codes=”true”]

W systemie Quick Disconnect wykorzystano łatwy w obsłudze mechanizm sprężynowy, który pozwala na odłączanie i przyłączanie przewodów bez wycieków płynu hamulcowego i zapowietrzania przewodów.

System Quick Disconnect wykonany jest z wysokiej jakości frezowanego aluminum w czerwonym anodyzowanym wykończeniu. Cena tego cacka to 185 dolarów (600 zł). Polski dystrybutor, firma Mieloch na razie nie ma systemu Quick Disconnect w swojej ofercie.

1 KOMENTARZ

  1. …chyba nie zdecydowałbym się na montaż czegoś takiego, nawet gdybym dostał za darmo. Jak istotne są sprawne hamulce nikomu nie trzeba tłumaczyć, jednak co monolityczne połączenie to monolityczne, wiadomo – im więcej elementów pośrednich tym większe ryzyko awarii, poza tym większy sens miałoby zastosowanie podobnych złączek zamiast zacisków śrubowych, montowanych bezpośrednio do pompy i zacisków, po co komu na trasie przewodu ??? …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.