Rodzina Kurta Caselli założyła charytatywną fundację, której celem jest ochrona życia i zdrowia zawodników. Caselli, amerykańska legenda off-roadu, zginął 15 listopada 2013 roku podczas rajdu Baja 1000.

Fundacja imienia Kurta Caselli powstała dzięki wysiłkom rodziny zmarłego, jego przyjaciół, innych zawodników, zespołów rajdowych oraz producentów. Debiut organizacji odbył się podczas zakończonego właśnie rajdu Score San Felipe 250.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Fundacja Kurta Caselli (3)Głównym celem fundacji jest zapewnianie bezpieczeństwa. Działanie jest 3-etapowe: przed wyścigiem, podczas wyścigu i po wyścigu. Fundacja jest zaangażowana w rozwój i standaryzację zasad bezpieczeństwa mających zminimalizować ryzyko powstawania zagrożenia zdrowia i życia. Wspiera tworzenie i zachęca do korzystania z odpowiednich urządzeń i polityki bezpieczeństwa.

Fundacja Kurta Caselli (2)Wszystkie darowizny przekazywane na konto fundacji mają być wykorzystywane zgodnie z oficjalną misją organizacji. Więcej o Kurt Caselli Foundation na stroni internetowej kurtcaselli.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.