Francuski oddział Hondy ograniczył gwarancję na niektóre podzespoły modelu Honda Gold Wing, jeśli motocykl będzie wykorzystywany jako taksówka. Firmy przewozowe są oburzone.

Około 25% wszystkich sprzedanych we Francji Gold Wingów pracuje jako taksówki. Stało się tak za sprawą legendarnego komfortu, jaki oferuje motocykl oraz większej niż w przypadku samochodu mobilności motocykla.

Jednak ekstremalne warunki eksploatacji motocykli wykorzystywanych jako taksówki skłoniły francuski oddział Hondy do ograniczenia gwarancji na niektóre podzespoły, w tym sprzęgło. W oświadczeniu wydanym przez Hondę napisano, że Gold Wing nie był zaprojektowany jako taksówka i dlatego tak intensywna eksploatacja negatywnie wpływa na trwałość jednośladu. Dlatego, choć motocykl zachowa swoją gwarancję, nie obejmie ona podzespołów zużytych wskutek nadmiernej eksploatacji.

Francuscy przewoźnicy są oburzeni tym faktem, wskazując, że główny rywal Gold Winga wśród taksówek – Suzuki Burgman – w ramach udzielonej gwarancji po prostu dokładniej serwisuje narażone na intensywną eksploatację elementy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.