Reklama

Dobiegają końca przygotowania do seryjnej produkcji elektrycznego superbike firmy Lightning. Pierwszy motocykl elektryczny, który pokonał spalinowych konkurentów w wyścigu Pikes Peak, w amerykańskich salonach pojawi się w przyszłym roku.

Nazwa zobowiązuje – firma Lightning idzie do przodu jak burza. Po sukcesach w wyścigach przyszedł czas na produkcję seryjną. Jej start zaplanowano na 2014 rok i wszyscy związani z firmą ciężko pracują, by dotrzymać tego terminu. Zarówno inżynierowie, dostawcy części jak i przyszli dealerzy dopinają ostatnie guziki.

W ostatniej fazie jest też modelowanie ostatecznego wyglądu superbike. Najprawdopodobniej nie będzie on odbiegał zbyt wiele od efektownego modelu koncepcyjnego. Będzie futurystyczny, imponujący i agresywny, czyli taki, jaka powinna być pełna technologicznych cudów sportowa maszyna XXI wieku, bez trudu osiągająca 350 km/h.

Reklama

W Stanach Lightning Superbike ma kosztować w przeliczeniu około 117 tysięcy zł, w przyduszonej podatkami Europie na pewno sporo więcej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.