[sam id=”24″ codes=”true”]Kultowy motocykl Captain America, który zagrał jedną z głównych ról w filmie Easy Rider zostanie wystawiony na aukcję. Charakterystyczny custom, to absolutny unikat.

Na potrzeby filmu Easy Rider zbudowano dwa egzemplarze Captain America, z charakterystycznym malowaniem w pasy i gwiazdki – ten model używany był przez Petera Fondę. Wykonano też dwie sztuki mniej znanego Billy Bike, malowanego w płomienie – tego dosiadał Dennis Hopper.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Easy Rider (2)Motocykle zbudował warsztat tunerski Hardy Motorcycles z Los Angeles wykorzystując policyjne Harleye z demobilu kupione za 500 dolarów każdy.

Obecny właściciel customa, Michael Eisenberg, kupił go od Dana Haggerty, gwiazdy telewizyjnego show “Grizzly Adams”. Gospodarz programu – Adams zajmował się motocyklem podczas kręcenia Easy Ridera. Tuż przed premierą skradziono trzy z czterech motocykli – ostatni egzemplarz Dennis Hopper podarował Danowi Haggerty.

Easy Rider (1)Choć zarówno modele Captain America jak i Billy Bike, od lat pojawiają się na rozmaitych aukcjach, zawsze problemem jest ustalenie autentyczności. Opisywany model ma aż trzy niepodważalne dowody pochodzenia: list Dana Haggerty, oświadczenie National Motorcycle Museum oraz przede wszystkim list  Petera Fondy.

Aukcja odbędzie się w Hollywood między 17 a 20 października. Jak dotąd nie ujawniono ceny wywoławczej.

[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.