[sam id=”24″ codes=”true”]Radar wykrywający wysyłane wiadomości tekstowe to nowy projekt jednego z amerykańskich producentów radarów. Zdaniem konstruktorów urządzenie będzie w stanie precyzyjnie wyłapać kierowcę, który w czasie jazdy wysyła SMS.

Nowy radar ma formę typowego ręcznego urządzenia, które znamy również z naszych dróg. zasada jego działania jest zaskakująco prosta – skaner mierzy częstotliwość fal wysyłanych przez telefony komórkowe będące w jego zasięgu.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Ponieważ fale wysyłane przez komórkę podczas wysyłania wiadomości tekstowej różnią się od tych, które pojawiają się podczas prowadzenia rozmowy, kierowcy rozmawiający przez telefon będą przez skaner pomijani.

SMS4Producent, firma ComSonics twierdzi, że urządzenie jest już niemal gotowe. Aby wprowadzić je do służby potrzebne są jednak dokładne ekspertyzy prawne, które już zostały zlecone przez służby federalne.

SMS3Jednym z głównych problemów, na jaki natrafili konstruktorzy nowego radaru jest konieczność odróżnienia wysyłającego SMS kierowcy od wykonującego tę samą czynność pasażera. Także rosnące możliwości obsługi głosowej rozmaitych funkcji telefonów – w tym również pisania i wysyłania wiadomości tekstowych mogą utrudnić zastosowanie nowych radarów.

SMS2Wyłapywanie osób rozmawiających przez telefon bez wymaganego podczas tej czynności zestawu głośnomówiącego będzie realizowane tak jak dotychczas – w ruch pójdą lornetki i czujny wzrok amerykańskich stróżów prawa.

[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.