Dwa nowe, koncepcyjne Ducati Scramblery zaprezentowane w Londynie

-

Ducati Scrambler zaprezentował się na London Bike Shed MotoShow 2024 z dwoma odważnymi i innowacyjnymi koncepcjami. Dwie propozycje stworzone w Centro Stile Ducati powstały na bazie Ducati Scramblera drugiej generacji. CR24I przesuwa granice pierwszego Café Racera jeszcze dalej uwidoczniając jego najlepsze cechy i kultowe linie. Z kolei RR24I jest absolutnie wyjątkowy i przepełniony silnymi odniesieniami do postapokaliptycznych kultowych motocykli Hollywood.

Na skróty:

CR24I

Koncepcyjny CR24I to Café Racer w najczystszym stylu, będący naturalną ewolucją Scramblera 2017 o tej samej nazwie. Jego linia jest inspirowana motocyklami, które stały się legendą brytyjskich lokali w latach 60-tych, gdzie entuzjaści rzucali sobie wyzwanie, aby ukończyć okrążenie wokół knajpy w czasie odtwarzania płyty w szafie grającej.

Dwa nowe, koncepcyjne Ducati Scramblery zaprezentowane w Londynie

Projekt, który powstał w całości w Centro Stile Ducati podkreśla wszechstronność mechanicznej bazy Ducati Scramblera, która w tej interpretacji charakteryzuje się 17-calową przednią felgą, kompletem opon szosowych oraz sportową kierownicą typu clip-on. Kształt przedniej owiewki przypomina ikony historii Ducati, takie jak Pantah i 750 SS, ale design został zinterpretowany na nowo, aby uzyskać współczesny, ale jednocześnie kultowy wygląd, który zawsze był atutem marki Ducati Scrambler.

Dwa nowe, koncepcyjne Ducati Scramblery zaprezentowane w Londynie

Siedzisko błyskawicznie zmienia się w jednoosobowe dzięki zdejmowanej nakładce na kanapę pasażera, która przypomina klasyczne siodła „panettone” rodem z motocykli sportowych z lat 70-tych. Kolorystyka dopełnia koncepcję, która trafia w gusta entuzjastów najbardziej związanych z ikonografią brytyjskich rockmanów z lat 60-tych.

Sztuka uliczna pełna kolorów. Ducati Scrambler Icon teraz z limitowaną serią nakładek Van Orton Design 

RR24I

RR24I nawiązuje do estetycznych kanonów postapokaliptycznych sag kina i seriali telewizyjnych. Minimalistyczny i funkcjonalny w każdym szczególe, Ducati Scrambler kontrastuje z czystymi i harmonijnymi liniami koncepcji CR24I. RR24I przywraca entuzjastom pierwotny i najprostszy kształt motocykla: dwa koła, zbiornik, silnik i kierownica. Nic zbędnego w porównaniu z najczystszymi emocjami jazdy, aby w pełni doświadczyć poczucie wolności, które zawsze było fundamentalną cechą w koncepcji Ducati Scrambler. 

Dwa nowe, koncepcyjne Ducati Scramblery zaprezentowane w Londynie

Wszystkie kluczowe podzespoły pozostały odsłonięte, aby nadać autentyczności koncepcji, która w całości koncentruje się na materiałach. Te są charakterystyczne nie tylko dla oka, ale również dotyku. Zbiornik został pozbawiony dodatkowych osłon bocznych, a jej miejsce z lewej strony zajął specjalnie przygotowany stelaż, który umożliwia zamocowanie torby na najpotrzebniejsze rzeczy. Siedzisko pasażera jest zdejmowane, aby stworzyć  dodatkowy bagażnik. To kolejny szczegół, który podkreśla awanturniczego i odważnego ducha całej koncepcji.

Dwa nowe, koncepcyjne Ducati Scramblery zaprezentowane w Londynie


Dwa koncepcyjne Scramblery zostały zaprezentowane podczas London Bike Shed MotoShow w dniach od 24 do 26 maja. Bike Shed MotoShow stało się jednym z najważniejszych wydarzeń na arenie międzynarodowej. Edycja 2023 była jedną z najbardziej udanych imprez poświęconych customizacji, z ponad 17 000 odwiedzających i ponad 300 unikalnymi projektami z całego świata.

Dwa nowe, koncepcyjne Ducati Scramblery zaprezentowane w Londynie

Więcej informacji na stronie scramblerducati.pl, a także na profilach Scrambler Ducati Polska na Facebooku i Instagramie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY