Amerykańska firma Brooks-Range wprowadziła do swojej oferty bardzo lekki namiot wyprawowy o unikalnej konstrukcji. W modelu Tension stelaż został zredukowany do minimum, co pozwoliło zachować bardzo niską wagę – 1,2 kg.

Stelaż namiotu potrafi doprowadzić do szału. Zwykle rozkładamy go po całym dniu podróży, często w deszczu lub po zmroku. To, co południe na przydomowym trawniku wydawało się proste, o północy na tureckim kempingu wydaje się misją niemożliwą.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Tension30 (6)Firma Brooks-Range, amerykański producent sprzętu turystycznego opracował ciekawe rozwiązanie tego problemu. W swoim nowym namiocie serii Tension ograniczono stelaż do minimum – jego funkcję pełni jeden karbonowy pałąk biegnący wzdłuż sypialni i dwa poprzeczne.

Tension30 (2)Za stabilność namiotu odpowiada system naciągów, które kotwione są w rogach tropiku. Zdaniem producenta zapewnia to bezpieczną pozycję nawet przy silnym wietrze i w ulewnym deszczu. Dzięki redukcji ciężkich elementów udało się również ograniczyć wagę namiotu – wersja dwuosobowa o powierzchni 2,7 m2 waży 1,2 kg, zaś wersja trzyosobowa o powierzchni 3,7 m2 waży 1,5 kg.

Tension30 (4)W ofercie polskiego dystrybutora Brooks-Range, firmy Base-Camp nie znaleźliśmy tego produktu. W amerykańskim sklepie internetowym producenta Tension 30 kosztuje 420 dolarów (1300 zł), zaś Tension 40 460 dolarów (1400 zł).

Tension30 (1)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here