BMW R1200 GS i KTM 690 Duke. Niemcy wręczyli nagrody za wzornictwo

-

Niemiecka organizacja wzornictwa przemysłowego wręczyła tradycyjne coroczne nagrody German Design Award 2014. Spośród wielu zwycięzców w kilkunastu kategoriach nagrodzone zostały również dwa motocykle: BMW R 1200 GS  oraz КТМ 690 Duke.

Szczególnie nagroda dla austriackiego KTM wzbudziła wiele kontrowersji, ponieważ w konkursie zazwyczaj biorą udział tylko niemieckie produkty. Komisja argumentowała, że wybrała KTM ze względu na jego silną więź z niemieckim obszarem kulturowym.

Wzornictwo BMW R1200 GS oceniono jako funkcjonalne, niezawodne i wzbudzające zaufanie. Sylwetka motocykla odzwierciedla harmonię i dynamikę. Motocykl kojarzy się z bezpieczeństwem zarówno na drodze, jak i na bezdrożach – stwierdzili jurorzy.

КТМ 690 Duke oceniono z kolei jako pierwszy motocykl sportowy, w którym wykorzystano nowy język designu KTM. Twórcom motocykla znakomicie udało się pokazać maksymalnie dużo elementów, aby uwypuklić zaawansowane technologie. Szczególną uwagę wzbudza tylna część maszyny. Wzornictwo jest jasne, wyraźne i maksymalnie proste – stwierdziła komisja.

Oficjalne wręczenie nagród nastąpi w lutym 2014 roku we Frankfurcie podczas Targów Przemysłowych Ambiente.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY