Bimota wreszcie wróciła na rynek, jednakże nie udałoby się to gdyby nie fakt, że prawię połowę udziałów w firmie wykupiło Kawasaki. Dzięki takiej pomocy włoska marka może wrócić do motocyklowego świata i już zaprezentowała model Tesi H2 oraz jeszcze bardziej wyjątkowy Tesi H2 Carbon.

Model Tesi H2 napędza silnik z Kawasaki H2 – czterocylindrowa rzędowa jednostka o pojemności 998 cm3, która dostarcza maksymalną moc 231 KM przy 11 500 obr./min lub nawet 242 KM przy wykorzystaniu wlotu powietrza ram air. Maksymalny moment obrotowy wynosi 141 Nm i dostępny jest przy 11 000 obr./min. Sam silnik nie jest jednak jedynym egzotycznym podzespołem w tym modelu, a charakteryzuje się on również dwustronnym, aluminiowym wahaczem z przodu oraz owiewkami z włókna węglowego. Pomimo tego, że Bimota wygląda na dosyć potężny i ciężki motocykl, to bez płynów waży 207 kg.

Jeżeli miałbym kupować nowy motocykl – byłaby to Yamaha Ténéré 700 Rally Edition [dane techniczne, cena]

Jeżeli wydaje wam się, że zwykła wersja Tesi H2 kosztuje dużo (około 290 000 złotych), to Bimota przygotowała jeszcze bardziej ekskluzywną i wypasioną wersję Carbon. Ta specjalna edycja posiada owiewki pomalowane specjalnym lakierem bezbarwnym, pod którym doskonale widoczny jest wzór włókna węglowego. Fakt, to niewiele. Aby jeszcze wyżej podnieść rangę, wyprodukowane zostanie jedynie 10 sztuk, jednakże w przypadku dużego zainteresowania, liczba ta może się zwiększyć. Czas na najważniejsze, cenę. Bimota Tesi H2 Carbon kosztować będzie ponad 306 000 złotych i dostępna będzie od marca 2021 roku w Wielkiej Brytanii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.