Szefostwo indyjskiego działu Piaggio poinformowało, że trwają już prace nad nową ramą, na której ma powstać RS 400 oraz Tuono 400. Nowe modele mają się pojawić już w 2023 roku, jednakże jest do data dla pojawienia się ich na rynku indyjskim. 

Kolejne koncerny decydują się podbijać wschodni rynek motocykli, jednakże aby to zrobić niezbędny jest powrót do zapomnianego, choć od niedawna odświeżanego segmentu jednośladów o pojemności 300-400 cm3. Infrastruktura drogowa, doświadczenie oraz majętność kierowców w Indiach nie pozwala na sprzedaż ani drogich modeli, ani bardzo mocnych. Użytkowanie motocykli na wschodzie drastycznie różni się od tego, które znane nam jest z Europy.

Nowość! APRILIA RS660 2020 – rasowy sport z turystycznymi aspiracjami

Aprilia jest marką, która nie posiada środkowego segmentu. Do dyspozycji klientów są motorki o pojemności 50 i 125 cm3 lub pełnoprawne, piekielnie mocne motocykle ze sportowym zacięciem. Lukę w ofercie ma zapełnić RS 660 oraz w niedalekiej przyszłości Tuono 660. Brakuje nadal motocykli o pojemności 300-500 cm3, które w Europie pożądane są ze względu na kategorię prawa jazdy, a na wschodzie ze względu na potrzebę użytkowania.

Włoska marka postanowiła stworzyć nowe modele o pojemności 400 cm3, które mają podbić świat. Jako pierwsze pojawią się w Indiach już w 2023 roku, jednakże pozostaje najważniejsze pytanie – czy Aprilia wypuści bliźniaczy model na rynek europejski? Na ten moment nie pojawiły się jeszcze żadne doniesienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.