Choć wybór zegarka dla mężczyzny wydaje się sprawą prostą, jego zakup warto dobrze przemyśleć. Oto kilka ważnych wskazówek, które pozwolą dopasować zegarek dla mężczyzny do preferencji i stylu osoby, która będzie go nosić.

Jeśli planujemy kupić zegarek dla siebie, sprawa jest nieco prostsza – mniej więcej wiemy co nam się podoba, pozostaje tylko sprawdzić parametry i przemyśleć które z nich będą dla nas ważne. Jeśli zegarek dla mężczyzny ma być prezentem, warto zasięgnąć informacji o gustach i zainteresowaniach osoby, którą zamierzamy obdarować.

Zegarek dla mężczyzny
Zegarek dla mężczyzny
Zegarek dla mężczyzny

Nie każdemu przypadnie do gustu klasyczny styl z metalową bransoletą. Z kolei sportowy czasomierz z gumowym paskiem i kolorową obudową dla osoby, która ceni klasykę, będzie prezentem zdecydowanie nietrafionym.

Ważne, by podczas zakupu wybrać także sprawdzonego sprzedawcę, takiego jak na przykład www.zegarmistrz.com. Da on gwarancję jakości i zapewni odpowiedni serwis.

Warto przyjrzeć się szczegółom – koronie, kopercie, paskowi. Koniecznie trzeba zasięgnąć informacji o mechanizmie, który napędza zegarek oraz o wbudowanych funkcjach.

Rzecz jasna wybierajmy tylko takie modele, które trafiają w nasz gust – kupowanie czegoś tylko dlatego, że jest modne, albo drogie nie ma sensu. Nie będziemy zadowoleni z wyboru i prawdopodobnie nie będziemy takiego zegarka używać.

certina2Jeśli nie mamy jednego, stałego stylu ubioru, lepiej unikajmy pasków w kolorze brązowym. Czarne są zdecydowanie bardziej uniwersalne.

Uwaga na metalową bransoletę – wbrew powszechnej opinii pasuje ona do niewielu rodzajów ubrań – dobrze komponuje się ze sportową marynarką, ale przy sportowej bluzie lub garniturze będzie wyglądać pretensjonalnie.

Zegarek dla mężczyzny
Zegarek dla mężczyzny
Zegarek dla mężczyzny

Do sportowego stroju będzie natomiast pasować masywna koperta, której zdecydowanie nie należy łączyć z eleganckim garniturem. koniec najważniejsze: należy dobrać jej wielkość do grubości nadgarstka.

Oprócz kryterium wyglądu, gdy wybieramy zegarek dla mężczyzny bardzo istotną rolę pełni funkcjonalność. Warto przyjrzeć się tarczy i układowi cyfr oznaczających godziny.

Czytelność tych informacji przy różnym oświetleniu będzie sprawą kluczową podczas używania czasomierza. Jeśli wybierzemy tarczę, na której trudno odczytać informacje, zegarek będzie nas tylko irytował.

Podobnie z podświetleniem tarczy – część zegarków zamiast niego ma pomalowane fluorescencyjną farbą wskazówki i kropeczki na tarczy, co w nocy często nie wystarcza.

Zegarek dla mężczyzny
Zegarek dla mężczyzny