Czy Romet ADV250 sprawdzi się na albańskich bezdrożach? Czy ćwiartką w ogóle da się podróżować? Już za tydzień, 18 maja, wyruszamy w podróż, podczas której chcemy to sprawdzić. Oto czym jedziemy.

Romet oficjalnie zaprezentował model ADV250 w ubiegłym roku podczas prezentacji prasowej w Ogrodzieńcu. Nazwa nawiązuje oczywiście do przygody (ang. adventure), ale także jest kontynuacją linii modelowej rozpoczętej przez ADV150.

W odróżnieniu od innych motocykli Rometa, ADV250 nie pochodzi z bezimiennej chińskiej fabryki. Motocykl zaprojektowała i produkuje firma Zongshen – jeden z największych producentów jednośladów w Chinach. Maszyna sprzedawana jest nie tylko w Polsce – pod różnymi nazwami motocykl oferowany jest między innymi na Białorusi, w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, gdzie używa go nawet policja.

Romet Wolność i Przygoda 2(6)Standard wykonania jest znacznie wyższy niż to, do czego przyzwyczaiły nas jednoślady Rometa. Elementy są dobrze spasowane, detale schludne i estetyczne, a kształt motocykla starannie przemyślany i atrakcyjny; można odnaleźć sporo podobieństw do linii BMW F650GS.

Co istotne Romet ADV250 świetnie się prowadzi. Choć ma parę wad, jak choćby przeciętne hamulce i tylko 15-calową oponę z tyłu, podróż nim dostarcza sporo frajdy, a na drogach lokalnych bynajmniej nie jest zawalidrogą. Motocykl oferuje wygodną pozycję kierowcy, choć podróże na stojąco mogą męczyć wyższych bikerów ze względu na zbyt nisko umieszczoną kierownicę.

Romet Wolność i Przygoda 2(3)ADV250 jest wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne – za system wtrysku odpowiada firma Delphi, zaś przy konstruowaniu wyświetlacza użyto procesora Siemens. Dowodem na niezawodność motocykla produkowanego przez Zongshena są liczne wyprawy terenowe, w tym ta najbardziej ekstremalna – z Brześcia do Duszanbe, podczas której uczestnicy przejechali 10 tysięcy kilometrów drogami Białorusi, Rosji, Armenii, Kazachstanu, Kirgizji oraz Tadżykistanu.


Romet ADV250 – dane techniczne

Silnik: czterosuw, chłodzony cieczą, jeden cylinder
Pojemność skokowa: 249,6 ccm
Moc: 26 KM przy 8000 obr./min.
Maks. moment obrotowy: 22 Nm przy 7000 obr./min.
Zużycie paliwa: 4 l/100 km
Przeniesienie napędu: łańcuch
Skrzynia biegów: 6-stopniowa
Rama: rurowa, spawana
Przednie koło: 100/90/18
Tylne koło: 130/90/15
Wymiary: 2130/868/1260 mm
Wysokość siodła 795 mm
Prześwit 210 mm
Zbiornik paliwa 16 l
Ciężar: 175 kg
Maksymalna ładowność: 150 kg


Osiągi

0-100 km/h: 11 s.
Prędkość maksymalna: 140 km/h


Romet ADV250 – galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.