Ewa Piotrowska walczy o zdrowie po straszliwym motocyklowym wypadku, do jakiego doszło w ubiegłym roku w Azerbejdżanie. Możesz je pomóc przekazując pieniądze na operację, dzięki której ma szansę znowu chodzić.

O tym wypadku pisaliśmy w ubiegłym roku. Ewa ze swoim partnerem Piotrem Morawskim wybrała się w podróż motocyklową do Gruzji i Azerbejdżanu. Kilka dni po rozpoczęciu wyprawy, już na terenie Azerbejdżanu w motocykl, którym podróżowali Ewa i Piotr z impetem uderzył samochód terenowy.


Skutki wypadku były katastrofalne – motocykl uległ całkowitemu zniszczeniu, zaś Ewa doznała licznych uszkodzeń kręgosłupa, w tym strzaskania dwóch kręgów piersiowych i przerwania rdzenia kręgowego. W efekcie, mimo błyskawicznego transportu do Polski i fachowej operacji, kobieta jest sparaliżowana od mostka w dół.

12814412_1073680379348927_5282955356222259613_nPartner Ewy, Piotr Morawski, któremu po wypadku władze Azerbejdżanu zabroniły opuszczania kraju i usiłowały zmusić go do wzięcia na siebie winy za wypadek, tak podsumowuje tamte wydarzenia: “Przeżyliśmy zderzenie czołowe z samochodem terenowym. Toyota wjechała w nas przy prędkości z pewnością ponad 150 kilometrów na godzinę. To, że żyjemy, to dla wielu cud”.

Szansą na powrót do normalnego życia jest dla Ewy pionierska operacja leczenia komórkami macierzystymi i stymulatorami wszczepianymi w kręgosłup w jednej z klinik w Tajlandii. W zabiegu stosuje się nowatorską technologię polegającą na wszczepieniu implantu, który stymuluje przewodnictwo nerwowe u pacjentów z urazami rdzenia kręgowego. Pomaga im to odzyskać kontrolę nad funkcjami motorycznymi.Niestety, operacja taka wiąże się z poważnym kosztem – około 350 tysięcy złotych. Niezbędna jest również specjalistyczna rehabilitacja, która pochłonie kolejne 100 tysięcy złotych. Dzięki pomocy rodziny i przyjaciół Ewa uzbierała już niemal połowę całej kwoty.

Ewie możesz pomóc na dwa sposoby:

  1. Wypełniając roczne zeznanie podatkowe i wpisując 1% podatku na fundację DWA SERCA, KRS 0000278953, z dopiskiem “dla Ewy Piotrowskiej;
  2. Robiąc przelew na konto fundacji: 95 1750 0012 0000 0000 2358 4816, również z obowiązkowym dopiskiem „dla Ewy Piotrowskiej”.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.