Czy eleganckie, fikuśne kufry aluminiowe SW-Motech Trax ADV mogą się równać z siermiężnymi, rzemieślniczymi kuframi wyprawowymi? Owszem, a pod względem dopasowania są właściwie bezkonkurencyjne.

Powszechna opinia na temat kufrów aluminiowych jest taka, że te oferowane przez dużych producentów nadają się najwyżej na przejażdżkę za miasto. Jeśli planujesz daleką wyprawę, musisz zainwestować w solidne rzemieślnicze kufry.

Niestety, te ostatnie, ze względu na swoją estetykę, po zamontowaniu czynią motocykl podobnym do śmieciarki, co bardziej wrażliwym na piękno użytkownikom może nieco przeszkadzać. Poza tym prawidłowe dopasowanie mocowania zajmuje mniej wprawnym długie godziny, a zdarza się, że nawet tygodnie.

Coś pięknego

Urody Traxom odmówić nie można
Urody Traxom odmówić nie można

SW-Motech Trax ADV pod względem estetyki plasują się w ścisłej czołówce wśród motocyklowych kufrów w ogóle. Eleganckie wykończenia utrzymane w industrialnej stylistyce w żaden sposób nie zaburzają funkcjonalności, a potrafią dodać motocyklowi przygodowego sznytu.


SW-Motech Trax Adventure – plusy-minusy

+ wytrzymałość na uderzenia
+ wysoka sztywność
+ atrakcyjna stylistyka
+ system łatwego montażu Quick Lock
– spora szerokość zestawu
– wysoka cena


Traxy występują w dwóch wersjach kolorystycznych: srebrnej i czarnej. Do dyspozycji są też dwie pojemności: 37 i 45 litrów. Ja testuję te większe kufry w srebrnym kolorze.

Dokładne oględziny wskazują, że zaprojektowano je z dużą dbałością o szczegóły. Wszystkie spawy i łączenia są staranne, a w przeciwieństwie do poprzedniej wersji Trax-ów plastikowe elementy nie są integralną częścią konstrukcji. Oznacza to, że w razie uderzenia mogą się oderwać, ale nie naruszą integralności kufra.

Ozdobne "X" wyraźnie usztywnia kufer
Ozdobne “X” wyraźnie usztywnia kufer

W kufrach Trax ADV zastosowano ciekawy trik – na bocznych ściankach oraz na pokrywie wytłoczono stylizowaną literę “X” która, oprócz funkcji estetycznej, wyraźnie poprawia sztywność kufra. Znakomitym pomysłem jest także wyposażenie plastikowych listew w liczne punkty mocowania, do których pasują dedykowane systemowi Trax akcesoria.

Zamknięcia wykonane z grubej blachy budzą zaufanie. W zestawie znalazły się specjalne zamki z kluczykiem, więc o zawartość kufrów mogłem być spokojny. Co ciekawe – kluczyk można wyjąć tylko po zamknięciu zamka, więc naprawdę trudno go zgubić w drodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.