Integra 3D to nowy typ fotoradaru, który już wkrótce trafi do arsenału Inspekcji Transportu Drogowego. Urządzenie pozwala jednocześnie śledzić aż 32 pojazdy na 6 pasach ruchu. Mierzy przy tym ich prędkość i rozpoznaje tablice rejestracyjne.

Fotoradar Integra 3D produkowany jest w Polsce na rosyjskiej licencji. Urządzenie potrafi śledzić jednocześnie 32 pojazdy poruszające się w obu kierunkach po sześciu pasach ruchu.Radar rozpoznaje tablice rejestracyjne – umożliwia to na przykład śledzenie pojazdów skradzionych, albo przekraczających prędkość dopuszczalną na danym odcinku (na przykład w odcinkowym pomiarze prędkości). Funkcja ta przydaje się również do wyłapywania kierowców poruszających się po pasach wyłączonych z ruchu, buspasach, czy jadących pod prąd. Integra3D(1)Choć Inspekcja Transportu Drogowego nie zdradza planów dotyczących Integry 3D, przyznaje, że urządzenie idealnie wpisuje się w system CANARD (centrum automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym), który obejmuje także fotoradary i odcinkowy pomiar prędkości.

Integra 3D uzyskała już w Głównym Urzędzie Miar tzw. zatwierdzenie typu, co oznacza, że urządzenie jest zgodne z polskimi przepisami metrologicznymi. Dla porównania – mimo posiadania podobnego certyfikatu nie są z tymi przepisami zgodne ani radar Iskra-1, ani lidar Ultralyte LTI 20-20.

Integra3D(2)Według oficjalnego stanowiska ITD wszelkie zakupy nowych urządzeń realizowane są poprzez przetargi. Trudno nam jednak uwierzyć, że nastawiona na maksymalizację zysków Inspekcja Transportu Drogowego przepuści okazję do nabycia kolejnej kury znoszącej złote jajka. A przetarg? Polskim sposobem napisze się pod konkretnego oferenta…

Integra3D(3)

3 KOMENTARZE

  1. Z przepisami METROLOGICZNYMI!!! Nie MetEOrologicznymi, co zdaniem Redakcji pogoda ma do poprawności pomiarów wykonywanych przez owe urządzenie? :D Poprawcie tą literówkę.

  2. Liczę na szybką interwencję przedstawicieli nowego rządu, który zweryfikuje warunki zapewne ustawionego przetargu i dla ochrony polskich kierowców przed inwigilacją rosyjskich służb, kontrolujących wszelkie licencje i ich obsługę ,podejmie mając w pamięci rosyjskie embargo na polskie produkty, prawą i sprawiedliwą decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here