O starym BMW F850 R mówiono “mało emocjonujący GS”. Czy na takie samo miano zasługuje nowa wersja 2020 tego modelu? Pierwsze zdjęcia pojawiły się na Motor1 Brazil, a my zdradzamy nieco więcej szczegółów.

Nowe BMW F850 R wydaje się być zupełnie nowym modelem – całkowicie odróżniającym się od poprzednika. A więc “wizualny lifting” to nie wszystko co Bawaria zamierza zaoferować. Znacznie bardziej muskularny, z nowym nadwoziem i reflektorami inspirowanymi R1250 R. Nowe BMW F850 R otrzymało nową ramę, zegary czy też zbiornik paliwa, jednak uwagę przykuwa również nowy podwieszony układ wydechowy.

“Mały GS” korzysta z tego samego silnika co F850 GS, czyli jego moc to około 95 KM przy 8250 obr/min, natomiast moment obrotowy na poziomie 92 Nm przy 6250 obr/min. Bez wątpienia nowe “R”, jak nakeda przystało – otrzyma własną “muzykę” silnika, ale również nie wiadomo czy projektanci nie mają w planie dołożyć jeszcze nieco mocy czy też przyspieszenia, aby już zupełnie odróżnić go od swoich “poprzedników”.

Bardzo możliwe, że prezentacja nowego modelu pojawi się jeszcze pod koniec 2019 roku. Wizualnie – robi wrażenie, więc tym bardziej czekamy z utęsknieniem na premierę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.