Reklama

O starym BMW F850 R mówiono “mało emocjonujący GS”. Czy na takie samo miano zasługuje nowa wersja 2020 tego modelu? Pierwsze zdjęcia pojawiły się na Motor1 Brazil, a my zdradzamy nieco więcej szczegółów.

Nowe BMW F850 R wydaje się być zupełnie nowym modelem – całkowicie odróżniającym się od poprzednika. A więc “wizualny lifting” to nie wszystko co Bawaria zamierza zaoferować. Znacznie bardziej muskularny, z nowym nadwoziem i reflektorami inspirowanymi R1250 R. Nowe BMW F850 R otrzymało nową ramę, zegary czy też zbiornik paliwa, jednak uwagę przykuwa również nowy podwieszony układ wydechowy.

“Mały GS” korzysta z tego samego silnika co F850 GS, czyli jego moc to około 95 KM przy 8250 obr/min, natomiast moment obrotowy na poziomie 92 Nm przy 6250 obr/min. Bez wątpienia nowe “R”, jak nakeda przystało – otrzyma własną “muzykę” silnika, ale również nie wiadomo czy projektanci nie mają w planie dołożyć jeszcze nieco mocy czy też przyspieszenia, aby już zupełnie odróżnić go od swoich “poprzedników”.

Reklama

Bardzo możliwe, że prezentacja nowego modelu pojawi się jeszcze pod koniec 2019 roku. Wizualnie – robi wrażenie, więc tym bardziej czekamy z utęsknieniem na premierę.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.