Reklama

Sprawdziliśmy dla was pogodę długoterminową dla Polski. Choć nawet sami synoptycy mówią, że przewidywanie pogody na 3 dni do przodu, to już wróżenie z fusów, a sami często mylą się w prognozach na 24 h do przodu, to jednak po prostu nie mogliśmy się powstrzymać. W końcu w każdej przepowiedni, może być trochę prawdy… 

Przed wami prognoza dla naszego kraju na najbliższe dwa tygodnie. W skrócie – wieści są bardzo dobre. Wiosna w natarciu, zimy już nie będzie, a jest szansa nawet na temperatury sięgające 20°C w niektórych rejonach Polski…

Nie ma raczej szans, by dotarł do nas jakiś niespodziewany podmuch zimy. Możliwe jest jednak zanotowanie opadów deszczu ze śniegiem na polskich nizinach, ale nie ma szans, aby biały puch pokrył krajobraz i utrzymał się nawet kilka godzin. Oznacza to, że ta, najłagodniejsza w ostatnich latach, zima należy już do przeszłości. W całym kraju temperatury będą rosły, a to za sprawą cyrkulacji strefowej i wpływu łagodnych mas powietrza z zachodu i południowego zachodu. Opady atmosferyczne mają mieścić się w normie dla tego okresu.

Reklama

Natomiast w najbliższych dniach będzie występować odchylenie temperatury, od normy wieloletniej, nawet o 4 stopnie. To sprawi, że średnia temperatura dobowa oscylować będzie w okolicach 5-6 °C. W nocy temperatury mogą lokalnie spaść poniżej zera, ale w ciągu dnia zawsze będą na plusie.

W drugim tygodniu marca wpływ na pogodę w naszym kraju będą miały wyże baryczne znad Atlantyku. Po 10 marca powinno nastąpić ocieplenie, a słupki rtęci miejscowo wzrosną nawet do 15 °C. Prawdopodobne są nawet wskazania sięgające 20 °C, ale wiadomo – są to modele pogodowe, które mogą się zmienić.

Lokalnie mogą wystąpić pierwsze w tym roku, wiosenne burze.

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.