Meksyk – to tutaj ciepłe karaibskie morze i jedne z najpiękniejszych plaż świata gwarantują udany wypoczynek, a zagubione w dżungli ruiny starożytnych świątyń Azteków i Majów zapraszają do niezwykłej podróżniczej przygody śladem upadłych wielkich cywilizacji. Wyprawa do Meksyku to dla wielu osób spełnienie marzeń. Co powinieneś o niej wiedzieć i jak się do niej właściwie przygotować, aby stała się prawdziwą „podróżą życia”?

Meksyk – gdzie nowoczesność przeplata się ze starożytnością

Meksyk to kraj wielu kontrastów. To tutaj wielkie, gęsto zaludnione, tętniące życiem metropolie graniczą z niewielkimi wioskami i ogromnymi przestrzeniami niezamieszkałych, pustych obszarów. Na miłośników historii i zabytków czekają niesamowite, niedostępne nigdzie indziej zabytki. Meksyk obfituje w tak wiele atrakcji i miejsc wartych zobaczenia, że nie warto decydować się na podróż do tego kraju spontanicznie. Lepiej się dobrze przygotować, by zaplanować kolejne miejsca pobytu. Polecaną opcją jest również podróż z renomowanym biurem podróży, np. https://www.wezyrholidays.pl/lista-hoteli#Meksyk. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na samodzielne planowanie wyprawy i poszukują kompleksowej usługi turystycznej na najwyższym poziomie, z przewodnikiem, kwaterunkiem i opiekunem wycieczki.

Miejsca warte zobaczenia

Przede wszystkim warto zwiedzić ruiny starożytnych miast oraz świątyń Majów i Azteków, w szczególności w Teotihukan, a także w Chichén Itzá na półwyspie Jukatan. To założone w V wieku doskonale zachowane miasto pozwala poznać charakterystyczną architekturę kulturę i zwyczaje Majów. Jest ono zaliczane do jednego z siedmiu nowych cudów świata. Warto odwiedzić Świątynię Kukulkana w kształcie piramidy stopniowej o wysokości 24 metrów, a także Świątynię Wojownika, wybudowaną z filarów w kształcie pierzastych węży. Koniecznie należy zobaczyć także wieżę nazywaną Ślimakiem ze względu na spiralną klatkę schodową, jak również platformę czaszek (Tzompantli), której ściany jak sama nazwa wskazuje wyłożone są czaszkami.

Obowiązkowa jest wizyta w stolicy, czyli mieście Meksyk – metropolii liczącej 20 milionów mieszkańców. Odnajdziemy tu mnóstwo zabytków pochodzących z różnych epok, ślady miejscowego folkloru i niesamowite życie nocne. Warto odwiedzić plac Zocalo, na którym mieści się katedra, Pałac Narodowy oraz Wielka Świątynia Azteków – centrum życia religijnego dawnych mieszkańców tego państwa. W pobliżu placu warte uwagi są również kościoły, m.in. Templo de Sante Domingo z XVIII wieku.

Miejscem wartym odwiedzenia jest też Coba, największe miasto Majów okresu klasycznego, o powierzchni aż 70 metrów kwadratowych. Jego ruiny sprawiają niesamowite wrażenie, otoczone są bowiem bujną, tropikalną roślinnością, przywodzącą na myśl środek dżungli.

Turyści w Meksyku często odwiedzają Cenoty, czyli naturalnie wyrzeźbione w wapiennej skale zalane wodą studnie, jeziorka, jaskinie i tunele na półwyspie Jukatan. Cenoty zachwycają niezwykłą urodą form skalnych oraz interesującą fauną. To wręcz wymarzone miejsce dla płetwonurków – mogą w nim pływać zarówno nurkowie rekreacyjni, jak i osoby uprawiające snorkeling indywidualnie lub w grupie.

Raj na ziemi

Wybierając się do Meksyku, mamy niemalże gwarancję pięknej, słonecznej pogody. Kraj ten obfituje również w wiele miejscowości typowo turystycznych z piaszczystymi plażami, ciepłym oceanem i bogatą bazą noclegową. Rozważając urlop w Meksyku, warto zdecydować się na takie biuro podróży jak np. www.wezyrholidays.pl, które oprócz wycieczek ze zwiedzaniem, oferuje przynajmniej kilka dni relaksu nad wodą.

Bez wątpienia od lat najsłynniejszym i najpopularniejszym kurortem jest Acapulco. Nic dziwnego – gwarantuje liczne białe, piaszczyste plaże (wśród których wydzielono nawet kilka plaż specjalnie dla rodzin z małymi dziećmi), ciepłe wody oceanu, niezliczoną ilość restauracji, pubów, barów i dyskotek. To prawdziwy raj dla turystów.

Godne polecenia jest również Cancún obfitujące w piękne plaże, ale i zabytki. Warto odwiedzić małą świątynię Majów w części Zona Arqueológica, jak również ruiny świątyni na skraju plaży. Z tej miejscowości łatwo również dostać się na pobliską Kubę.

Dogodne warunki klimatyczne

Meksyk to duży kraj, południowa część położona jest w strefie klimatu tropikalnego. To gwarantuje słoneczną pogodę przez większą część roku. W okresie od maja do października trwa jednakże w Meksyku okres deszczowy, dlatego wybierając się w podróż do tego państwa, lepiej wybrać pozostałe miesiące. W okresie od grudnia do marca jest jeszcze bardzo ciepło, a przy tym nie jest zbyt duszno lub deszczowo.

Marzy Ci się podróż życia? Meksyk czeka!

Dzięki swej bogatej ofercie kulturalnej i przyrodniczej, Meksyk to coraz chętniej wybierany cel podróży wakacyjnych. Z całą pewnością jest krajem wartym odwiedzenia. Przed wyjazdem warto zaplanować trasę zwiedzania tego państwa, dzięki czemu wyprawa stanie się prawdziwą „podróżą życia”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.