Yamaha na targach EICMA pokazała się z bardzo dobrej strony. Trudno wprawdzie mówić o jakimś trzęsieniu ziemi, ale pakiet nowości, pokazanych w Mediolanie okazał się naprawdę imponujący. 

Najważniejszą chyba nowością wśród tych pokazanych w Mediolanie, był Tracer 700 w odświeżonej wersji. W ramie nadal dwucylindrowa rzędówka CP2 o pojemności 689 cm3 i mocy 75 KM, ale na zewnątrz zupełnie inna historia – całkiem nowy, futurystyczny kształt owiewek wyznacza nowe trendy stylistyczne dla motocykli turystycznych Yamahy.

Z oferty znika FJR 1300, która doczekała się w Mediolanie wersji Ultimate Edition. To już naprawdę ostateczna, najlepsza i najdoskonalsza wersja “Fujary”. Kultowy turystyk odchodzi na emeryturę, choć mamy wrażenie, że spokojnie mógłby pozostać w ofercie jeszcze z 10 lat. Nie ma chyba drugiego takiego sprzętu…

Tricity 300 to większa, mocniejsza i bardziej komfortowa odsłona miejskiego trójkołowca, którym kiedyś podbijaliśmy Bieszczady. Dziś, dzięki zmianom w przepisach, Yamahą Tricity 300 można legalnie jeździć na prawo jazdy kategorii B. Co ciekawe, inaczej niż trójkołowym Nikenie, w Tricity można zablokować na postoju koła tak, że nie trzeba podpierać się nogą. Fajny patent!

Nowość pojawiła się także w segmencie skuterów T-Max 560 ma 47 KM i jest jednym z najlepiej wyglądających skuterów w ogóle. Ostre, jakby wycięte japońskim mieczem linie podkreślają dynamiczny charakter. Producent przewidział, że takim wygodnym skuterem będzie można wyskoczyć gdzieś dalej, dlatego do dyspozycji kierowcy są dwa tryby jazdy – miejski i turystyczny.

Listę nowości Yamahy zamykają MT-03, wyposażona w dwucylindrowy silnik i MT125 z singlem. Ta pierwsza stylistycznie zyskała sporo – eleganckie, zmrużone reflektory LED nadają motocyklowi zadziorności. Stodwudziestkapiątka też nie dostaje wizualnie od reszty, co zapewne zakończy się kolejnym sukcesem sprzedażowym Yamahy.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.