MV Agusta szykuje się do obchodów 75-lecia istnienia marki i przygotowała na 2020 rok kilka maszyn godnych tej okazji. Niestety, oferta marki skierowana jest raczej w stronę tych bogatszych motocyklistów. Nowoczesne rozwiązania techniczne, wyszukany design i przynależność do grona posiadaczy motocykli tej ekskluzywnej marki muszą kosztować.

Historia fabryki jest dłuższa niż 75 lat i sięga początków XX wieku. Wówczas jednak Agusta zajmowała się produkcją samolotów, a dopiero po II wojnie światowej zaczęto produkować motocykle, co miało stać się remedium na trudną sytuację finansową kraju. Marka nieodłącznie kojarzona jest ze sportem, na co wpływ ma wiele wygranych wyścigów motocyklowych i zdobyte trofea.

W ostatnich latach MV Agusta przeszła przekształcenia własnościowe, a nowi właściciele deklarują nie tylko zwiększenie produkcji do 25.000 sztuk rocznie, opracowanie 20 nowych modeli w ciągu najbliższych pięciu lat, ale też zdobycie nowych rynków. W zwiększeniu produkcji i podboju świata mają pomóc motocykle małych pojemności, z którymi Agusta przestała być już kojarzona, ale nie tylko one…

Rush 1000 – Hypernaked od MV

mv agusta Rush 1000 2020

Jedną z propozycji Agusty jest nowy model Rush 1000 – wyjątkowy naked mogący poszczycić się możliwością osiągnięcia prędkości ponad 300 km/h (w ofercie producenta znajduje się również seria Brutale 1000 o podobnych osiągach). Ponadprzeciętne osiągi zapewni mu czterocylindrowy silnik o pojemności 998 cm3, mocy 212 KM i momencie obrotowym sięgającym ponad 116 Nm. Waga motocykla to na sucho jedynie 186 kg (około 210 kg gotowy do jazdy). Chętni na ten wyjątkowy motocykl, muszą liczyć się z wydatkiem 159 900 zł.

Superveloce 800 – niepowtarzalny urok włoskiego designu

Superveloce 2020 MV Agusta

Seria Superveloce 800 to połączenie wzornictwa odwołującego się do klasycznych motocykli z lat 60/70 ubiegłego stulecia i nowoczesnych rozwiązań technicznych. Na 2020 rok fabryka przygotowała modele RED i WHITE, oba w cenie 89 900 zł. Trzycylindrowa jednostka napędowa o pojemności 798 cm3 zapewnia moc 148 KM, co pozwala rozpędzić motocykl do prędkości 240 km/h. Najładniejsza, najbardziej prestiżowa wersja Superveloce, czyli Serie Oro, różniącą się wydechem, szerszym zastosowaniem karbonu w osłonach, czy bardziej finezyjnymi felgami, to wydatek rzędu 120 700 zł. Niestety na stronie polskiego importera widnieje informacja o wyprzedaniu modelu. Mamy jednak informację, że 4 sztuki zostały już zamówione przez szczęśliwych nabywców z naszego kraju…

Turismo Veloce – motocykl turystyczny ze sportowym zacięciem

MV Agusta Turismo Veloce

W ofercie Agusty, prócz modeli takich jak Brutale, znajdziemy też propozycję dla tych, którzy lubią podróżować szybko i wygodnie. Seria Turismo Veloce 800, choć nie posiada tak potężnych silników jak wcześniej opisane modele, to jednak zapewnia komfort podróży, nawet w dalekich trasach. 110 KM generowane przez trzycylindrową jednostkę pozwala na bardzo dynamiczną jazdę. Choć model ten był już w ofercie producenta, to na 2020 rok Agusta przygotowała aż siedem wersji różniących się wyposażeniem elektronicznym (tempomat, bluetooth, elektroniczna regulacja zawieszenia, sprzęgło półautomatyczne), jak i instalacją podgrzewanych manetek, centralną stopką, itp. Najtańsze wersje są również najuboższe kolorystycznie i nie posiadają fabrycznie montowanych kufrów. Ceny bardzo zróżnicowane – od 63 900 zł aż do 101 900 zł.

Motocykle MV Agusta, to w Polsce nadal wyjątkowa rzadkość i trzeba mieć niebywałe szczęście, aby spotkać je na trasie. Jeżeli wśród naszych czytelników są posiadacze tych wyjątkowych maszyn, to zapraszamy do podzielenia się doświadczeniami z ich użytkowania.

Więcej o marce MV Agusta na stronie importera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.