_SLIDERMała Bawarka o chińskiej urodzie. BMW prezentuje swój najmniejszy motocykl

Mała Bawarka o chińskiej urodzie. BMW prezentuje swój najmniejszy motocykl

-

BMW zaprezentowało G310R – motocykl, który powstał przy współpracy z indyjskim partnerem niemieckiego koncernu – firmą TVS. Najmniejszy model w ofercie BMW ma być podstawą dla innych wersji – w tym podróżnego enduro.

O współpracy BMW z TVS pisaliśmy już dawno. Na podstawie licznych przecieków i zapowiedzi płynących z różnych, nie tylko oficjalnych źródeł, można było sądzić, że niemiecko-indyjski tandem szykuje coś nadzwyczajnego.



Tymczasem G310R nieco rozczarowuje. Owszem – można w stylistyce dopatrzyć się podobieństw do flagowego sportbike’a S1000RR, ale ogólnie motocykl wygląda jak produkt jednej z licznych chińskich fabryk jednośladów. Gdyby nie charakterystyczny znaczek na zbiorniku, bez problemu można by pomylić ten model z produktem Benzera czy Daelima. BMW G 310 R (K03) Do napędu najmniejszej bawarki wykorzystano opracowany przy współpracy z TVS jednocylindrowy silnik o pojemności 313 cm3 i mocy 34 KM (przy 9500 obr/min). Moment obrotowy wynosi 28 Nm i osiągany jest przy 7500 obr/min. BMW G 310 R (K03) Prędkość maksymalna ma wynosić około 140 km/h. Te osiągi plasują G310R mniej więcej pośrodku segmentu. Honda CBR300R ma wprawdzie 30 KM, ale KTM Duke 390 czy Yamaha YZF-R3 mają około 10 KM więcej. Siedzenie umieszczono na wysokości 785 mm.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że G310R ma być podstawą dla kolejnych modeli, w tym małego podróżnego enduro G310GS. Model ten będzie bezpośrednim konkurentem KTM 390 Adventure.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim!
Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

  1. Dealim nie jest chińskim producentem tylko koreańskim z produkcją w Korei i znacznie bliżej mu do konstrukcji japońskich niż chińskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

ZOBACZ RÓWNIEŻ