Komfortowa podróż w każdych warunkach – to marzenie każdego motocyklowego podróżnika. Do dzisiejszego zestawienia wybraliśmy 9 zestawów, w których można jeździć cały rok. Drugim założeniem była obecność membrany Gore-Tex.

Można dyskutować na temat membran, ale nie słyszeliśmy o motocykliście, który z całą stanowczością przyznałby, że jakakolwiek inna membrana jest lepsza niż Gore-Tex. Postanowiliśmy przejrzeć co oferują różni producenci i wybrać naszym zdaniem najciekawsze męskie zestawy do turystyki.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Zaznaczamy, że w ofertach producentów są inne opcje – tańsze lub droższe. Wybieraliśmy komplety całoroczne z membraną Gore-Tex i tylko takie, które nam samym się podobały. Oto 9 całorocznych zestawów turystycznych z membraną Gore-Tex.

Rukka Armaxion

RukkaFiński producent wyrósł przez lata na ikonę motocyklowych tekstyliów. Po części jest to zasługa skutecznego i wytrwałego marketingu, po części zaś bezkompromisowej jakości – odzież Rukki nawet po wielu latach użytkowania zachowuje swoje właściwości, zaś zastosowane technologie to absolutnie najwyższa półka – np. zamiast tradycyjnego Gore-Texu mamy tutaj trójwarstwowy Gore-Tex Pro z dodatkową ochroną w postaci włókien kewlarowych (system Armacon). Materiał: Cordura z Armacor, membrana: stała Gore-Tex Pro , ochraniacze: D3O, cena: 3400 zł (Kurtka) + 2499 zł (spodnie).

Dainese G.Stradon + Lontan

Dainese StradonWłoski producent nie szczędzi sił i środków by utrzymać swoją pozycję producenta superbezpiecznych i znakomitej jakości ciuchów motocyklowych. Podobnie jak Rukka, także Dainese oferuje kilka modeli turystycznych z membraną Gore-Tex. Model Stradon to nowość utrzymana w bardzo fajnym, dyskretnie eleganckim stylu. Materiał: poliamid, membrana: stała Gore-Tex Pro, ochraniacze: własne Dainese, cena: 3500 zł (kurtka) + 1800 zł (spodnie).

Alpinestars Durban

AlpinestarsAlpinestars, kojarzony głównie z wyścigowymi kombinezonami, produkuje także znakomitą turystyczną odzież tekstylną. Zestaw Durban jest przykładem że Włosi spod znaku gwiaździstego “A” potrafią stworzyć świetny produkt dla motocyklowych podróżników. Materiał: poliamid, membrana: wypinana Gore-Tex Paclite, ochraniacze: własne Alpinestars, cena: 3200 zł (kurtka) + 1900 zł (spodnie).

Dane Torben + Jylland

DaneDane to na polskim rynku nowość. Holenderska marka bardzo silnie odwołuje się do skandynawskiej kultury motocyklowej, co w oczywisty sposób sugeruje Rukkę jako bezpośredniego konkurenta. Podobnie jak Finowie, także Holendrzy wykorzystują membranę Gore-Tex w większośći swoich produktów. Jakość wykończenia i zastosowane w odzieży Dane materiały to bezkompromisowa jakość. Materiał: poliamid z Armacor, membrana: stała Gore-Tex Pro, ochraniacze: Sas-Tec, cena: 3000 zł (kurtka) + 1600 zł (spodnie).

Rev’it! Neptune GTX

Revit NeptuneKolejna holenderska firma Rev’it ma w swojej ofercie zarówno bardzo tanią odzież przeznaczoną do okazjonalnego śmigania, jak i najwyższej klasy turystyczne zestawy, jak choćby Neptune. Ciekawostką jest przystosowanie tej kurtki do wpięcia kamizelki chłodzącej. Materiał: poliester, membrana: wypinana Gore-Tex Paclite, ochraniacze: Pro-Life, cena: 2025 zł (kurtka) + 1575 zł (spodnie).

Held Carese II +Torno II

HeldDruga odsłona znakomitej kurtki produkcji niemieckiego Helda. Można w niej wypinać wszystkie warstwy – zarówno membranę, ocieplenie, jak i dodatkową osłonę przeciwdeszczową. Bardzo solidne wykonanie pozwala być spokojnym o trwałość. Held został uznany przez czytelników magazynu Motorrad za najlepszą markę w branży.  Materiał: Cordura, membrana: wypinana Gore-Tex, ochraniacze: Sas-Tec, cena: 2600 zł (kurtka) + 1900 zł (spodnie).

Chcesz wiedzieć jak czyścić odzież z Gore-Texem? Przeczytaj nasz poradnik!

Hein Gericke Summit

Hein GerickeBardzo znana w wielu kręgach marka Hein Gericke to niemal klasyka motocyklowej turystyki. Bardzo wysoka jakość wykonania została potwierdzona w licznych testach, zaś najlepszą rekomendacją są bardzo dobre opinie na zagranicznych forach. W Polsce działa oficjalny dystrybutor, jednak sama marka nie jest tak znana jak Rukka czy Dainese.  Materiał: poliamid, membrana: wypinana Gore-Tex, ochraniacze: Sas-Tec, cena: 2300 zł (kurtka) + 1400 zł (spodnie).

Scott Distinct 2 Pro GT

ScottProsty zestaw z najwyższą technologią – coś dla tych, którzy nie chcą z daleka błyszczeć stylem adventure. Austriacki Scott specjalizuje się w odzieży sportowej i motocrossowej ale motocyklowy turysta także nie ma powodów do narzekania – bardzo przyzwoicie wykonany komplet turystyczny pozwala komfortowo śmigać cały rok.  Materiał: poliamid, membrana: wypinana Gore-Tex, ochraniacze: Sas-Tec, cena: 1600 zł (kurtka) + 1300 zł (spodnie).

IXS Saratov X-GTX + Hamilton

IXSSzwajcarski IXS błąka się gdzieś na obrzeżach zainteresowania motocyklowej braci w Polsce. Nie wiadomo czemu – to bardzo dobra marka, która jako jedna z nielicznych jest rekomendowana przez producenta Gore-Tex na stronie internetowej. Kurtka Calgary to przemyślny miks skóry, poliamidu i materiałów elastycznych. Efekt – wygoda użytkowania i wysoka trwałość. Materiał: Cordura, membrana: wypinana Gore-Tex, ochraniacze: Gladiator, cena: 1800 zł (kurtka) + 1400 zł (spodnie).

3 KOMENTARZE

  1. bo technika kosztuje, poza tym załóż sobie kurtkę motocyklową za 300zł i potem taką za 1500 a zobaczysz różnicę w kroju, wygodzie, bezpieczeństwie, jakości, funkcjonalności itd. Naprawdę warto wydac taką kasę bo raz mamy produkt premium w którym dobrze wyglądamy i się czujemy, a dwa jesteśmy bezpieczni i mamy funkcjonalne ciuchy na lata

  2. Wszystko kosztuje – niestety. Po kilkuletnim użytkownik różnych ciuchów wg. zasady, że wszystkie są w zasadzie takie same, doszedłem do wniosku, żę:
    – lepiej mieć lepsze ciuchy niż moto, bo to przede wszystkim od nich zależy fun w czasie jazdy;
    – ciuchy trzeba kupować wg. zasady “do czego mają służyć”;
    – kupuj najlepsze na jakie cię stać;
    od 2 lat jeżdżę w Held Carese +Torno i to jest to. Cena dość wysoka, ale wszechstronność i jakość pełen szacun dla Helda. Jest to zestaw naprawdę w każdą drogę i na każdą pogodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here