Kawasaki zaprezentowało specjalną wersję swojego neoklasyka W800. Motocykl nazwany W800 Chrome Edition znów przenosi nas w czasie, tym razem w nieco mniej odległe rejony lat 70. I jak zwykle, jest zjawiskowo.

Kawasaki W800 to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych seryjnych motocykli klasycznych jakim zwykły Kowalski może obecnie wyjechać z salonu. Jest wierną kopią klasycznych maszyn z lat 60, kiedy wszystko było proste, ale jednocześnie stylowe i funkcjonalne. Nawet obecny Triumph Bonneville nie trzyma ducha epoki tak mocno, jak japoński klasyk.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Kawasaki Chrome Edition (9)Zaprezentowana ostatnio wersja W800 Chrome Edition za pomocą prostych stylistycznych tricków przenosi nas w czasie nieco bliżej, mniej więcej w lata 70. Malowanie motocykla ma odzwierciedlać przechodzenie w tamtym czasie od czarno-białej fotografii do kolorowych zdjęć o charakterystycznej ciepłej barwie. Zbiornik paliwa pomalowano na czerwono i dodano do niego duży, chromowany panel. Na bocznych pokrywach umieszczono wyścigowe motywy, typowe dla tamtej epoki.

Kawasaki Chrome Edition (12)Zbyt duża ilość chromu mogłaby zmienić W800 w jeżdżącą biżuterię, więc dla odmiany koła pomalowano na czarno. Rezultatem jest maszyna, którą każdy uliczny bohater z tamtych lat chciałby mieć. Niestety europejscy klienci muszą obejść się smakiem – W800 Chrome Edition będzie dostępny tylko w Japonii.

Kawasaki Chrome Edition (9)

Kawasaki Chrome Edition (8)

Kawasaki Chrome Edition (7)

Kawasaki Chrome Edition (6)

[sam id=”12″ codes=”true”]Kawasaki Chrome Edition (5)

Kawasaki Chrome Edition (4)

Kawasaki Chrome Edition (3)

Kawasaki Chrome Edition (2)

Kawasaki Chrome Edition (1)

 

3 KOMENTARZE

  1. Hm. Kawasaki W 800 czyli dawne W 650 czyli dawne K 1 produkowane jeszcze przez Meguro zanim przejęło je Kawasaki.Oto jak w ultra nowoczesnej Japonii dba się o tradycję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.