Obsługa dotykowa, tylna kamera i zaawansowany wyświetlacz – to nie opis nowego smartfona, ale zaawansowanego technicznie kasku motocyklowego, który pojawił się niedawno na start-upowej platformie.

CrossHelmet, bo tak nazywa się nowy projekt, jest połączeniem inteligentnej technologii rodem z najnowszych smartfonów, z niezwykle świeżym designem, inspirowanym militarnymi kreskówkami.

Na pokładzie, czy raczej w skorupie znalazło się miejsce na tylną kamerę, dzięki której pole widzenia kierowcy poszerza się do 360°. Specjalna aplikacja pozwala na sterowanie funkcjami kasku, takimi jak zarządzanie dźwiękiem i funkcjami Bluetooth dla wbudowanego interkomu.

Projektant Arata Ono twierdzi, że jego celem było stworzenie nie tylko kasku zaawansowanego technologicznie, ale również nadzwyczajnie wygodnego dla użytkownika. Stąd unikalny kształt i znacznie więcej miejsca w części twarzowej.

Do końca zbiórki pozostało tylko osiem dni, a projekt CrossHelmet na Kickstarterze zdołał zebrać około jednej trzeciej wymaganej kwoty. Podoba ci się ten kask? Wesprzyj pomysł!

CrossHelmet – film

CrossHelmet – zdjęciaZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.