Triumph Speedmaster inspirowany drag racerami z początków XX wieku to nowe dzieło firmy Icon – amerykańskiego producenta odzieży i akcesoriów motocyklowych. Ta marka znana jest z bezkompromisowych przeróbek. 

Customy budowane przez firmę ICON często nawiązują do dawnych wyścigów motocyklowych. Opisywaliśmy już Żelazne Płuco, mające w genach wyścigi endurance z lat 70., teraz przyszedł czas na Triumpha Speedmastera.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Maszyna ta przywołuje radosne i niebezpieczne czasy wczesnych wyścigów na 1/4 mili, kiedy rekordy prędkości bili szaleni zawodnicy odziani jedynie w kurtki, dżinsy i gogle. Motocykle z tamtych lat były takie same – zadziorne, piekielnie szybkie i bez ograniczeń.

Icon Speedmaster  (4)Custom bike zbudowany na bazie Triumpha Speedmastera już samym wyglądem obiecuje solidne doznania. Tradycyjnie pozbawiono go wszelkich zbędnych elementów. Tył ramy został obcięty i dopasowany do solidnej gumy Racemaster Drag Slick firmy M&H, którą podobnie jak przednią oponę założono na szprychowe obręcze z Triumpha Tigera XC.

Icon Speedmaster  (12)Tuż powyżej tylnej opony znajduje się specjalnie zaprojektowane siodło, które wyposażono, wzorem siodeł używanych przez gauchos, w uniesioną tylna część. Chroni to kierowcę przed spadnięciem z motocykla w czasie gwałtownych przyśpieszeń.

Icon Speedmaster  (9)Zmodyfikowany i wzmocniony wieloma akcesoryjnymi częściami silnik jest w stanie znieść działanie dopalacza nitro, którego zbiorniki umieszczono zupełnie niedyskretnie na przednim widelcu. Pomiędzy nimi znajduje się kwadratowa lampa z łagodnej jak baranek Hondy Dream 150, która z pewnością nie spodziewała się tak szalonej emerytury.

Icon Speedmaster  (8)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.