Husqvarna Norden 901 – wiemy jak będzie wyglądała wersja produkcyjna, jaka cena?

-

Turystyczne enduro od Husqvarny pojawi się w salonach na początku przyszłego roku. Do Internetu już teraz trafiły pierwsze zdjęcia wersji produkcyjnej Nordena 901.

Choć są słabej jakości, to dają obraz tego, co będzie schodzić z taśm produkcyjnych szwedzkiego koncernu.

jak będzie wyglądał Norden 901

Prototyp motocykla miał premierę podczas zeszłorocznych targów EICMA i wywołał spore poruszenie. Prosta i solidna bryła motocykla skrywa najnowsze rozwiązania techniczne i rozbudowaną elektronikę, w tym oddzielny wyświetlacz do nawigacji.

Husqvarna Norden 901

Norden bazuje na jednostce napędowej wywodzącej z KTM Adventure 790, jednak rozwierconej do 889,5 cm3. Silnik w docelowej konfiguracji jest już montowany w KTM 890 Duke R. Osiąga moc 121 KM i moment obrotowy 99 Nm.

Husqvarna Norden 901 – wiemy jak będzie wyglądała wersja produkcyjna, jaka cena?

Wersja produkcyjna nieznacznie różni się od konceptu z zeszłego roku. Brak m.in. osłon na tarcze hamulcowe oraz gmoli. Zapewne będą dostępne jako wyposażenie dodatkowe lub w seryjnej, bogatszej wersji.

Niestety jeszcze nie podano ceny tego modelu, ale przewidujemy, że będzie oscylowała w okolicach 60 000 zł…

Dodatkowo potwierdzają się informacje o planach wprowadzenia do produkcji Nordena 501, 401, a nawet 201, przy czym ten ostatni będzie dedykowany na rynki azjatyckie.

Krzysztof Brysiak
Krzysztof Brysiak
Pasją motocyklową zarażony od dziecka, kiedy to wyobraźnię rozpalała Cezet 350 sąsiada. Zwolennik spokojnej jazdy, lubiący zachwycać się mijanymi widokami. Miłośnik prostych, klasycznych maszyn, potrafiący zachwycić się również nowoczesnym designem, w szczególności włoskim. Lubi przede wszystkim wyprawy w małym, kilkuosobowym gronie oraz samotne ucieczki od cywilizacji, hałasu i zgiełku. Dlatego też chętnie odkrywa wschodnie tereny Polski. W podróży nie rozstaje się z aparatem, bo fotografia to jego drugie hobby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY