Kask z wbudowaną kamerą akcji filmującą dookólnie – to nowość, która wkrótce pojawi się w ofercie amerykańskiego Bella. Podstawą będzie model Star Carbon, co oznacza, że za ten gadżet na pewno sporo zapłacimy.

Star with 360Fly, bo taką nazwę otrzymał nowy kask Bella, pokazano na targach elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show w Vegas. Producent zapowiada, że wejdzie on do oferty już pod koniec roku.Pomysł na ten gadżet jest zaskakująco prosty – zainspirowany powszechnym użyciem kamer akcji przez motocyklistów Bell postanowił umieścić ją bezpośrednio w kasku. Dzięki możliwości filmowania dookólnego, kamerę umieszczono na górze skorupy.

360FLY-BRG-Motorcycle-Helmet-1-WKamera filmuje w rozdzielczości 4K (powyżej 4096 pikseli w podstawie), posiada także wbudowane moduły Bluetooth i Wi-Fi, co pozwala na transmisję filmu na żywo. Wyposażono ją także w antenę GPS, która daje użytkownikowi możliwość geotagowania nagrań. Bateria wytrzymuje do dwóch godzin.Jak dotąd Bell nie podał ceny modelu z wbudowaną kamerą, jednak przy cenach kasku Star Carbon około 3000 zł i kamery około 2400 zł możemy być pewni, że nie będzie to tania rzecz.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.