Dzwon na pole position. Nieuważny manewr motocyklisty [WYPADKI]

-

Jazda w mieście wymaga szczególnej uwagi. Musimy zmierzyć się z ogromną ilością bodźców, przewidywać rozwój sytuacji i dokładnie wiedzieć co robią inni uczestnicy ruchu. W przeciwnym razie kolejny manewr możemy skończyć przytuleni do asfaltu.

Dobra koordynacja i trzeźwość umysłu to bardzo pożądane w ruchu miejskim cechy. Opieszały kierowca może spowodować korek, zaś kilku takich kierowców w godzinach oznacza dodatkową godzinę podczas powrotu z pracy.

Z drugiej jednak strony zręczne lawirowanie w miejskim ruchu wymaga znakomitej koordynacji i kontroli sytuacji. Bez tych cech najmniejszy błąd może skończyć się niebezpiecznym wypadkiem.

Dzwon na pole position

Na filmie biker postanowił ustawić się na pole position przed przejściem dla pieszych. Niestety nie zauważył, że na pasie, który zamierza zająć porusza się inny pojazd. Kierowca samochodu ostro zahamował i tylko to uchroniło motocyklistę przed poważnymi konsekwencjami.

ANALIZA WYPADKU

Warunki miasto

Nawierzchnia asfalt

Motocykl szosowy

Pogoda dobra

Główny błąd zbyt gwałtowny manewr

Inne błędy brak oceny sytuacji

Konsekwencje drobne uszkodzenia motocykla

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

2 KOMENTARZE

  1. Motocyklista zmieniając pas ruchu nie włączył kierunkowskazu, zmienił pas w miejscu gdzie była już linia ciągła – wina.
    Kierowca samochodu jechał z nadmierną prędkością, nie zachował ostrożności przed skrzyżowaniem i przed przejściem dla pieszych, najechał na tył motocykla – wina.
    …teraz mogą pójść do knajpy i przeanalizować sytuację przy browarze.. hej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY