Jazda w mieście wymaga szczególnej uwagi. Musimy zmierzyć się z ogromną ilością bodźców, przewidywać rozwój sytuacji i dokładnie wiedzieć co robią inni uczestnicy ruchu. W przeciwnym razie kolejny manewr możemy skończyć przytuleni do asfaltu.

Dobra koordynacja i trzeźwość umysłu to bardzo pożądane w ruchu miejskim cechy. Opieszały kierowca może spowodować korek, zaś kilku takich kierowców w godzinach oznacza dodatkową godzinę podczas powrotu z pracy.

Z drugiej jednak strony zręczne lawirowanie w miejskim ruchu wymaga znakomitej koordynacji i kontroli sytuacji. Bez tych cech najmniejszy błąd może skończyć się niebezpiecznym wypadkiem.

Dzwon na pole position

Na filmie biker postanowił ustawić się na pole position przed przejściem dla pieszych. Niestety nie zauważył, że na pasie, który zamierza zająć porusza się inny pojazd. Kierowca samochodu ostro zahamował i tylko to uchroniło motocyklistę przed poważnymi konsekwencjami.

ANALIZA WYPADKU

Warunki miasto

Nawierzchnia asfalt

Motocykl szosowy

Pogoda dobra

Główny błąd zbyt gwałtowny manewr

Inne błędy brak oceny sytuacji

Konsekwencje drobne uszkodzenia motocykla

2 KOMENTARZE

  1. Motocyklista zmieniając pas ruchu nie włączył kierunkowskazu, zmienił pas w miejscu gdzie była już linia ciągła – wina.
    Kierowca samochodu jechał z nadmierną prędkością, nie zachował ostrożności przed skrzyżowaniem i przed przejściem dla pieszych, najechał na tył motocykla – wina.
    …teraz mogą pójść do knajpy i przeanalizować sytuację przy browarze.. hej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.