Na tej niezwykle odludnej drodze każdego roku giną w wypadkach motocykliści. A jednak mimo złej sławy, jaką się cieszy, droga Dalton Higway niczym magnes przyciąga miłośników motocyklowej przygody.

Dalton Highway na Alasce biegnie wzdłuż ropociągu Trans-Alaska. Zbudowany w 1974 roku szlak to prawdziwa mekka dla motocyklowych podróżników enduro. Oprócz niemal każdego rodzaju nawierzchni, Dalton Highway zapewnia bezkresną samotność i bardzo bliski kontakt z dziką przyrodą.

Na całym, liczącym 670 km odcinku drogi nie znajdziemy sklepów, barów, posterunków policji ani warsztatów. Stacje benzynowe jakie znamy też właściwie nie istnieją. Podróżnik, który decyduje się wyruszyć na północ Alaski tą drogą zdany jest tylko na siebie.

Dalton Hwy (8)

Przygoda, która czeka na śmiałków gotowych pokonać tę trasę jest z rodzaju szkoły przetrwania. Przed wyruszeniem w trasę należy dokładnie zaplanować bagaż i przygotować się na każą ewentualność.

Dalton Hwy (5)

Dalton Hwy (9)

Dalton Hwy (10)

Dalton Hwy (11)

Dalton Hwy (12)

Dalton Hwy (1)

Dalton Hwy (3)

Dalton Hwy (4)

Dalton Hwy (6)

1 KOMENTARZ

  1. Mała rada, super wyprawę można by było tam zorganizować, ale moglibyście podpiąć jakiś temat z wyprawy, odnośnik do jakiejś strony czy poprosić kogoś o zgodę na publikacje z jakichś for kto tam był i napisał relacje.
    Bo tak temat genialny, a wyczerpany i czyta się go w mniej niż 3 minuty.

    Pozdrawiam ! :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.