Śmiganie po mieście daje sporo adrenaliny. Mnogość rozmaitych wyzwań powoduje, że przejazd nawet krótkiego odcinka dostarcza emocji. Problemy zaczynają się wtedy, gdy frajda zaczyna przysłaniać nam zdrowy rozsądek.

Spotkanie z ciężarówką nie jest przyjemne nawet dla innej ciężarówki. Ogromna bezwładność i słaba zwrotność zmuszają kierowców tych pojazdów do specyficznej techniki jazdy. Muszą oni, podobnie jak my, motocykliści, przewidywać różne sytuacje na drodze, by być w stanie zareagować na nie w odpowiednim czasie.

Biker milimetry od katastrofy

Doświadczeni kierowcy wiedzą o tym, że w gęstym ruchu miejskim na ciężarówki trzeba szczególnie uważać. Pole widzenia kierowcy jest bowiem mocno ograniczone a wymiary pojazdu zmuszają kierowcę do obierania szerokiego toru jazdy w łuku. Młody biker nie zwrócił uwagi, że kierowca ciężarówki zasygnalizował skręt w prawo z lewego pasa. Nadmierna prędkość poważnie utrudniła hamowanie i motocyklista był zmuszony położyć motocykl.

Trudno w to uwierzyć ale poza drobnymi uszkodzeniami motocykla kraksa zakończyła się zaklinowaniem buta pod oponą ciężarówki. Strach pomyśleć co by się stało, gdyby biker jechał w trampkach.

ANALIZA WYPADKU

Warunki dwupasmówka w mieście

Nawierzchnia asfalt

Motocykl szosowy

Pogoda dobra

Główny błąd nadmierna prędkość

Konsekwencje uszkodzenia motocykla

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.