Cztery silniki z motocykla Horex wciśnięte w ramę dragstera. Oto świat Rotgera Feldmanna – niemieckiego twórcy komiksów i animacji. Pozornie szalona idea zmieniła się w całkiem realne kilkaset kilogramów pędzącego metalu.

Red Porsche Killer to w komiksie Feldmana motocykl stworzony tylko w jednym celu. Miał on upokorzyć w wyścigu na 500 metrów ikonę sportowej motoryzacji – Porsche. Rysownik puścił wodze fantazji i wymyślił imponujący pojazd napędzany czterema połączonymi silnikami. Po sporym sukcesie wydawniczym autor postanowił zbudować działającą replikę tej maszyny i odtworzyć słynny wyścig.

Red Porsche Killer

Jako motocyklowy entuzjasta-samouk, Feldman wiedział, że wykonanie tego projektu jest możliwe, ale bardzo trudne. Ostatecznie pokonano trudności i potwór ujrzał światło dzienne. Do napędu użyto czterech silników Horex z lat pięćdziesiątych, a całemu pojazdowi nadano surową i agresywną linię dragstera o imponującej długości. Wykonano dwa egzemplarze tego motocykla.

Pewnego sierpniowego dnia na pasie startowym małego lotniska w szranki stanęło czerwone Porsche i komiksowy supermotocykl. W czasie pierwszego biegu źle smarowana konstrukcja jednośladu nie wytrzymała i pojazd się rozpadł. Drugi egzemplarz, zgodnie ze swoją nazwą, nie dał już szans niemieckiemu coupe, ku uciesze tysięcy zgromadzonych na miejscu fanów komiksu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.