Filmy z wypadkami zamieszczamy by pokazać błędy motocyklistów, które mogą prowadzić do groźnych sytuacji. Tym razem, choć wina bezsprzecznie leży wyłącznie po stronie kierowcy ciężarówki, publikujemy nagranie ku przestrodze.

Kiedy ktoś pyta nas o najważniejszą zasadę związaną z jazdą na motocyklu, odpowiadamy “oczekuj nieoczekiwanego”. To właśnie zaufanie do innych kierujących zwane potocznie jazdą “na pewniaka” kończy się rozmaitymi przykrymi dla motocyklisty konsekwencjami.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Mimo, iż film nakręcony kamerą nadzoru ruchu nie jest zbyt dobrej jakości, dokładnie widać jak kierowca ciężarówki przecina cztery pasy ruchliwej drogi nie ustąpiwszy pierwszeństwa przejazdu motocykliście. To, co dzieje się dalej można już uznać za prawdziwy cud – biker nie mając innego wyjścia kładzie motocykl i sunąc wraz z nim po asfalcie prześlizguje się pod zakręcającą ciężarówką.

Cudowny szlif

Patrząc na nagranie trudno uwierzyć, że po takiej akcji kierowca ciężarówki spokojnie odjeżdża sobie w swoją stronę, a motocyklista unika zmiażdżenia na papkę i o własnych siłach wstaje. Każdy Polak w takiej sytuacji odmieniłby wszystkie znane wulgaryzmy przez każdy przypadek, osobę i liczbę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.