PodRóżni – Festiwal o Krok Dalej, jedna z najciekawszych imprez podróżniczych w kraju, po raz drugi zaskoczyła nas atmosferą. Organizatorom udało się utrzymać wysoki poziom – świetne prelekcje, ciekawe warsztaty, a przede wszystkim serdeczna atmosfera na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Tekst: Maciej Lewowicki, zdjęcia: Ewelina Majewska

Pierwszą cechą wyróżniającą ten festiwal jest lokalizacja. Całość „PodRóżnych” odbywa się bowiem w nietypowym otoczeniu. Ogromny dziedziniec srebrnogórskiej twierdzy, który służył jako miejsce warsztatów i koncertów, a jednocześnie główny punkt zborny imprezy – zachwyca pięknymi widokami na Ziemię Ziębicką i Przedgórze Sudeckie. Tworzy również idealny klimat dla spotkań miłośników podróży.


Pobliskie wzgórza stały się natomiast urokliwym obozem dla uzbrojonych w namioty uczestników, którzy po zakończeniu codziennych oficjalnych części festiwalu urządzali huczne i radosne afterparty do białego rana.

R

Większość prelekcji na festiwalu odbywała się (podobnie jak przed rokiem) w kazamatach warowni. Mroczne i nastrojowe pomieszczenie, odcięte od gwarnego dziedzińca grubymi, kamiennymi murami, pozwalało słuchaczom skupić się na opowieściach podróżników i przenieść myślami w różne rejony świata pojawiające się w barwnych historiach podróżników.

IFWśród prelegentów pojawili się zarówno zawodowi i w pełni profesjonalni eksploratorzy, jak Stefan Czerniecki czy Grzegorz Gawlik, twórcy poczytnych książek i blogów, jak Tomek Owsiany czy Marcin Morawski, ale nie zabrakło także początkujących amatorów zwiedzania świata, którzy przedstawiali prelekcje konkursowe lub wykazywali się na tzw. wolnej scenie. Można było zobaczyć prezentacje i usłyszeć opowieści o różnej tematyce, przybliżające wiele zakątków świata.1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.