PodRóżni – Festiwal o Krok Dalej, jedna z najciekawszych imprez podróżniczych w kraju, po raz drugi zaskoczyła nas atmosferą. Organizatorom udało się utrzymać wysoki poziom – świetne prelekcje, ciekawe warsztaty, a przede wszystkim serdeczna atmosfera na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Tekst: Maciej Lewowicki, zdjęcia: Ewelina Majewska

Pierwszą cechą wyróżniającą ten festiwal jest lokalizacja. Całość „PodRóżnych” odbywa się bowiem w nietypowym otoczeniu. Ogromny dziedziniec srebrnogórskiej twierdzy, który służył jako miejsce warsztatów i koncertów, a jednocześnie główny punkt zborny imprezy – zachwyca pięknymi widokami na Ziemię Ziębicką i Przedgórze Sudeckie. Tworzy również idealny klimat dla spotkań miłośników podróży.


Pobliskie wzgórza stały się natomiast urokliwym obozem dla uzbrojonych w namioty uczestników, którzy po zakończeniu codziennych oficjalnych części festiwalu urządzali huczne i radosne afterparty do białego rana.

R

Większość prelekcji na festiwalu odbywała się (podobnie jak przed rokiem) w kazamatach warowni. Mroczne i nastrojowe pomieszczenie, odcięte od gwarnego dziedzińca grubymi, kamiennymi murami, pozwalało słuchaczom skupić się na opowieściach podróżników i przenieść myślami w różne rejony świata pojawiające się w barwnych historiach podróżników.

IFWśród prelegentów pojawili się zarówno zawodowi i w pełni profesjonalni eksploratorzy, jak Stefan Czerniecki czy Grzegorz Gawlik, twórcy poczytnych książek i blogów, jak Tomek Owsiany czy Marcin Morawski, ale nie zabrakło także początkujących amatorów zwiedzania świata, którzy przedstawiali prelekcje konkursowe lub wykazywali się na tzw. wolnej scenie. Można było zobaczyć prezentacje i usłyszeć opowieści o różnej tematyce, przybliżające wiele zakątków świata.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.